Zaloguj się

GEFCO wprowadza dwie innowacyjne usługi phygitalowe

Grupa GEFCO - lider w logistyce dla branży motoryzacyjnej i ekspert w zakresie multimodalnego łańcucha dostaw - wprowadza na rynek dwa rozwiązania phygitalowe, łączące usługi fizyczne i technologie cyfrowe. Są nimi: Chronotruck - innowacyjna platforma cyfrowa łączącą przewoźników drogowych i spedytorów przy wsparciu zaawansowanych algorytmów dopasowujących zapotrzebowanie na transport i podaż oraz Moveecar - cyfrowa platforma oferująca logistykę pojazdów na każdym etapie ich eksploatacji dla klientów z branży motoryzacyjnej i podmiotów działających w obszarze mobilności.

- Cyfrowe zachowania konsumentów wyraźnie wpływają na naszą strategię w zakresie obsługi rynków B2B (business-to-business) i B2B2C (business-to-business-to-consumer). Łączymy naszą wiedzę z zakresu tradycyjnego łańcucha dostaw z umiejętnościami cyfrowymi, aby rozwijać nowe usługi phygitalowe. Chronotruck i Moveecar wykorzystują sztuczną inteligencję, uczenie maszynowe i potężne algorytmy, aby zmieniać doświadczenia klientów - powiedział Emmanuel Arnaud, Executive Vice President, Sales and Marketing, GEFCO.

Cyfryzacja jest kluczowa dla strategii GEFCO. Moveecar i Chronotruck to dwa konkretne przykłady na to, jak firma zmienia sektor logistyczny i oferuje wartość dodaną dla klientów.

- Moveecar opiera się na doświadczeniu GEFCO w logistyce pojazdów gotowych i kompleksowych rozwiązań, których odpowiednie połączenie uwalnia ogromny potencjał dla rynku samochodów używanych. Dodatkowo, elastyczna i dostępna platforma cyfrowa Chronotruck zapewnia klientom GEFCO terminowe odpowiedzi na ich bieżące potrzeby - powiedział Luc Nadal, prezes zarządu Grupy GEFCO.

- Chronotruck jest cyfrową platformą przewozu towarów. Spedytorzy i przewoźnicy są kontaktowani ze sobą za pomocą platformy cyfrowej opartej na zaawansowanych algorytmach. Opracowaliśmy to bardzo wydajne rozwiązanie dla spedytorów i przewoźników, którzy oczekują terminowych i efektywnych kosztowo rozwiązań. Nasza usługa redukuje puste przebiegi i ogranicza emisję CO2 przez transport drogowy, jednocześnie umożliwiając mniejszym przewoźnikom pracę dla większych klientów - wyjaśnia Rodolphe Allard, prezes Chronotruck.

Chronotruck
Dzięki Chronotruck spedytorzy mogą wybrać przewoźnika dla każdego ładunku o wadze od 50 kg do 28 ton w konkretnej cenie i czasie. Platforma oferuje dostęp do pobliskich przewoźników oraz szereg usług cyfrowych, np.: natychmiastowe oferty cenowe, geo-tracking, potwierdzenie dostawy i e-fakturowanie. Dla przewoźników natomiast, Chronotruck oferuje możliwość optymalizacji przepływów i uzyskania pełnych przebiegów, dzięki przyjmowaniu zleceń na transport blisko zlokalizowanych ładunków. Dziś zwiększanie zdolności przewozowych czy wyszukanie kierowców bywa prawdziwym wyzwaniem. W momencie składania zapytania ofertowego przez spedytorów poprzez platformę Chronotruck, przewoźnicy są geolokalizowani i natychmiast odpowiadają w formie ofert kwotowych. Platforma umożliwia wybór przewoźnika w cenie i w odpowiednim czasie, a 95% zapytań składanych przez klientów kończy się odpowiedzią.

- Platforma jest otwarta dla wszystkich przewoźników, dając tym mniejszym możliwość dostępu do dużych klientów. Nie ma żadnych barier wejścia. Nie wykorzystujemy ponownie danych o przewoźnikach gromadzonych na platformie. Informacje, których wymagamy od przewoźnika, są takie same jak w przypadku tradycyjnych transakcji logistycznych - podkreśla Rodolphe Allard.

Chronotruck obsługuje już ponad 9000 klientów we Francji i wkrótce ma w planie rozszerzyć swoją działalność w innych krajach europejskich. Platforma jest dostępna w siedmiu językach: polskim, angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, portugalskim i hiszpańskim. W 2020 roku będzie można z niego korzystać również w Polsce.

Moveecar
Z platformy cyfrowej Moveecar korzystają podmioty działające w branży usług samochodowych (Car as a Service) - producenci samochodów, dealerzy, zarządcy flot, wypożyczalnie i firmy leasingowe czy komisy. Ułatwia im ona organizację efektywnej logistyki niezależnie od wieku pojazdu.

- Jeszcze niedawno samochody używane kupowano dzięki ogłoszeniom w gazetach. Obecnie sprzedaż odbywa się za pośrednictwem internetu, a usługi Moveecar pomagają uczestnikom rynku motoryzacyjnego spełnić oczekiwania klientów, jak również wygenerować wyższe marże - mówi Dominique Masutti, prezes Moveecar.

- Istnieje fascynujący, niezagospodarowany rynek dla usług Moveecar. Każdego roku w Europie sprzedaje się 15 milionów nowych samochodów, a właściciela zmienia 45 milionów aut używanych. Transport tego typu pojazdów odbywa się często w małych grupach lub w ramach pojedynczych dostaw, co znacznie komplikuje sprawę. Moveecar wykorzystuje doświadczenie GEFCO w logistyce nowych pojazdów gotowych, aby bezproblemowo przewozić je w obrębie danego kraju, jak i poza granicami - dodaje Emmanuel Arnaud, Vice President of Sales and Marketing z GEFCO.

Oprócz transportu samochodów używanych, Moveecar wprowadzi także usługi dodatkowe, jak: magazynowanie, transport, administrację, ekspertyzy i naprawę, pod marką Moveecar lub marką klienta.

CZYTAJ TAKŻE - DB Schenker wdraża nową, cyfrową platformę bookingową - connect 4 land

 

Ostatnio zmieniany w środa, 13 listopad 2019 10:37
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe