Zaloguj się

Poczta Polska integruje e-sklepy nową aplikacją

Poczta Polska udostępniła swoim klientom biznesowym nowy, bezpłatny moduł do integracji e-sklepów z aplikacją Elektroniczny Nadawca.

Klienci umowni, którzy korzystają z aplikacji Elektroniczny Nadawca i posiadają sklep na PrestaShop mogą teraz skorzystać z modułu, który pozwala przygotować przesyłki do nadania, powiązać metody dostawy z usługami Poczty Polskiej oraz zaimplementować mapę Odbioru w Punkcie. Wtyczkę oraz instrukcję można pobrać ze strony Elektronicznego Nadawcy e-nadawca.poczta-polska.pl. Funkcjonalności Elektronicznego Nadawcy są zintegrowane również z innymi dostawcami, np.: Comarchem Optima, WF-Mag, platformą Shoplo, IdoSell, SOTE czy Baselinker.
Elektroniczny Nadawca Poczty Polskiej pomaga usprawnić i zautomatyzować proces nadawania krajowych i zagranicznych przesyłek. Daje możliwość m.in. rejestracji przesyłek, generowania dokumentów nadawczych w formie elektronicznej oraz automatycznego przekazywania pliku z przesyłkami bezpośrednio do wybranej placówki pocztowej.
Ponadto, Poczta Polska oferuje możliwość skorzystania z największej sieci 12 tys. Punktów Odbioru w Polsce, którą stanowią: placówki i automaty pocztowe, sklepy Żabka i Freshmarket, stacje paliw Orlen oraz kioski RUCH-u. Na sukces ma wpływ ich dogodna lokalizacja oraz szybka i wygodna dostawa, a więc to wszystko co jest kluczowe dla odbiorców.
Ważna jest także możliwość zwrotu zakupionego towaru. Na stronie ezwroty.poczta-polskapl udostępniony jest formularz, umożliwiający nadawcom proste, intuicyjne przygotowanie przesyłek do zwrotu. Wystarczy wybrać sklep i wpisać informacje o nadawcy. Jeśli sklepu nie ma na liście, należy samodzielnie wpisać jego dane. To czy e-zwrot jest darmowy zależy od tego, czy sklep po zawarciu umowy z Pocztą Polską na nadawanie przesyłek zwrotnych udostępnił taką opcję. W sytuacji, gdy sklep nie oferuje klientom darmowego e-zwrotu, bądź nie ma go na liście, opłatę poniesie we własnym zakresie nadawca przesyłki ze zwracanym towarem, w wysokości zgodnej z obowiązującym cennikiem.

Czytaj także:
- Usługi kurierskie dla mobilnych odbiorców
- InPost z nową usługą dla e-commerce

Ostatnio zmieniany w środa, 13 listopad 2019 10:46
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe