Zaloguj się

Autonomiczne roboty i sztuczna inteligencja w DB Schenker

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

Roboty autonomiczne firmy Gideon Brothers zostały wprowadzone w oddziale DB Schenker w Lipsku. Wyposażone w najnowocześniejsze technologie, zwiększają wydajność bez konieczności modyfikacji obiektów.

- Chcąc zaoferować naszym klientom strategiczne korzyści w coraz bardziej złożonym środowisku cyfrowym, DB Schenker nieustannie bada możliwości wykorzystania innowacji stworzonych przez wizjonerskie start-upy - powiedział członek zarządu logistyki kontraktowej w Schenker AG, Xavier Garijo. - Zapewnienie możliwości automatyzacji operacji logistycznych i magazynowych stanowi podstawę tworzenia łańcucha dostaw nowej generacji.

Autonomiczny robot logistyczny firmy Gideon Brothers wyposażony jest w Robot Autonomy System, który bazując na technologii Visual Perception, łączy technologię głębokiego uczenia z kamerami stereoskopowymi. Technologia percepcji wizualnej, wsparta sztuczną inteligencją usprawnia bezpieczne poruszanie się pośród pracowników i sprzętu oraz innych ruchomych maszyn. Roboty mogą przenieść jednorazowo towar o wadze 800 kg. Co ważne, mają możliwość wymiany akumulatorów bez przerywania pracy, co minimalizuje czas przestoju. Roboty, które są testowane w Lipsku, automatyzują zadania związane z bieżącą realizacją zamówień. Już kilka tygodni po rozpoczęciu przedsięwzięcia DB Schenker rozszerzył je, dodając znaczną liczbę nowych punktów odbioru i wydawania towarów.

- Stworzone przez nas maszyny postrzegają świat tak jak my: przetwarzając dane wizualne, rozumiejąc, co je otacza i jak to się odnosi do powierzonych im zadań - wyjaśnił prezes i współzałożyciel firmy Gideon Brothers, Matija Kopić. - Jest to ogromny postęp technologiczny. Samojezdne urządzenia działające w oparciu o sztuczną inteligencję odniosą sukces tam, gdzie zawiodła poprzednia technologia i staną się wszechobecne w branży przemysłowej.

Czytaj także:
- Polskie firmy rewolucjonizują logistykę wewnętrzną

Ostatnio zmieniany w czwartek, 09 styczeń 2020 10:18
Zaloguj się by skomentować