Zaloguj się

Dachser z kolejnym certyfikatem CEIV Pharma

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Fot. Dachser Fot. Dachser

Operator logistyczny Dachser uzyskał certyfikat na transport lekarstw dla swojego oddziału Air & Sea Logistics w Atlancie. Do tej pory certyfikat, uprawniający do obsługi logistycznej klientów z sektora nauk przyrodniczych oraz opieki zdrowotnej, miały oddziały we Frankfurcie, Bombaju i Hajdarabadzie w Indiach. 

Dachser dba o rozwój działalności dla branży medycznej i farmacji.

- Nasze lokalizacje w Niemczech, Indiach i Stanach Zjednoczonych umożliwiają nam obsługę klientów w tzw. sektorze Life Science & Healthcare w kluczowych regionach na całym świecie - mówi Timo Stroh, szef Global Air Freight w Dachser. - Certyfikat potwierdza, że spełniamy najwyższe standardy usług i jakości poprzez zapewnienie jednolitych procesów oraz spójną sieć. W efekcie nasi klienci korzystają z bezpiecznych, zgodnych i wydajnych usług transportu lotniczego.

Certyfikat IATA jest wyznacznikiem spełnienia szczególnych wymagań nadawców produktów farmaceutycznych. Jest gwarancją obsługi farmaceutyków zgodnie z wymogami Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej (GDP) Unii Europejskiej i Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), standardów Farmakopei Amerykańskiej (USP) czy przepisów dotyczących kontroli temperatury IATA. Proces certyfikacji obejmował szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne, przegląd procedur obsługi przesyłek w temperaturze kontrolowanej w kontekście nauk przyrodniczych i opieki zdrowotnej oraz szczegółową ocenę tych złożonych procesów przez dwóch niezależnych audytorów.

Czytaj także:
- Kuehne + Nagel rozbudowuje centrum farmaceutyczne w Belgii

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 25 listopad 2019 12:45
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe