Zaloguj się

Android rewolucjonizuje magazyny i hale produkcyjne

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

Wsparcie dla kolejnych wersji Windowsa wykorzystywanych na urządzeniach mobilnych zostało wstrzymane. Android wykorzystał tę sytuację, wkraczając do magazynów, hal produkcyjnych i firm dystrybucyjnych.

Dotychczas Windows był zdecydowanym liderem, jeśli chodzi o mobilne urządzenia wykorzystywane do pracy w wymagającym środowisku hali magazynowej, produkcyjnej czy firmy dystrybucyjnej. Wygląda jednak na to, że jego dominacja w tym segmencie dobiegła końca. Microsoft bowiem powoli wycofuje się ze wsparcia dla kolejnych wersji systemu przeznaczonych dla urządzeń mobilnych klasy korporacyjnej. Stracił je już m.in. Windows Embedded CE 6.0, a w styczniu 2020 r. straci je Windows Embedded Handheld 6.5. Taka sytuacja to problem dla użytkowników wykorzystujących te rozwiązania w firmach produkcyjnych, dystrybucyjnych i magazynowych. Grozi to utratą płynności funkcjonowania firmy oraz narusza bezpieczeństwo danych. Microsoft zaleca użytkownikom sprzętu klasy korporacyjnej migrację do systemu Android.

- Rezygnacja z Windowsa i migracja do OS Android to dziś dla wielu przedsiębiorców nie kwestia wyboru, ale konieczności. Jak każda taka zmiana, tak i ta budzi u wielu z nich rozmaite obawy i wątpliwości. Dlaczego trzeba jej dokonać? Jak ją przeprowadzić nie powodując szkodliwych przestojów w działaniu firmy? Jaki konkretnie sprzęt wybrać, żeby konieczna zmiana przyniosła przedsiębiorstwu największy pożytek? - mówi Marek Kuropieska, prezes zarządu Aspekt Sp. z o.o., firmy zajmującej się automatyczną identyfikacją produktów i usług.

Firma Aspekt Sp. z o.o. organizuje w grudniu, w Warszawie, bezpłatną konferencję "Rewolucja ANDROID - zmiany w mobilnych systemach operacyjnych". Partnerami wydarzenia są firmy technologiczne Soti i Zebra, których przedstawiciele podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie.

- Wciąż zbyt niska jest świadomość wśród przedsiębiorców konkretnych, wymiernych korzyści płynących z migracji do OS Android. To dynamicznie rozwijająca się platforma, na której swoją uwagę koncentrują dzisiaj najwięksi gracze dostarczając coraz doskonalsze aplikacje i wytrzymałe, nowoczesne urządzenia mobilne. Dzięki nim można w niedostępny wcześniej sposób usprawnić operacje magazynowe, jednocześnie otwierając zupełnie nowe drogi ekspansji dla swojego przedsiębiorstwa. Samo wdrożenie nowych rozwiązań, również dzięki popularności systemu Android w segmencie konsumenckim, może być zaskakująco proste. O tym, między innymi, chcemy mówić podczas konferencji - mówi Marek Kuropieska.

Czytaj także:
- Tablety i wzrost poziomu obsługi klienta

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 25 listopad 2019 13:59
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe