Zaloguj się

GEFCO zarządza opakowaniami zwrotnymi Airbusa

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Fot. GEFCO Fot. GEFCO

Celem współpracy GEFCO i Airbusa jest bardziej przyjazny dla środowiska łańcuch dostaw. GEFCO zastąpi opakowania jednorazowe Airbusa składanymi opakowaniami wielokrotnego użytku. Obie firmy zaangażowały się w działania na rzecz ochrony środowiska i spełniania restrykcyjnych norm ekologicznych.

Od początku 2019 roku GEFCO zarządza obiegiem nowych opakowań zwrotnych Airbusa, przeznaczonych do transportu komponentów od europejskich dostawców do 10 montowni we Francji, Niemczech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Obecnie w obiegu znajduje się ponad 30 000 opakowań zwrotnych, jednak Airbus zamierza stopniowo rozszerzać to zrównoważone rozwiązanie na wszystkie swoje zakłady i dostawców w Europie. Opakowania zwrotne umożliwią Airbusowi znaczne ograniczenie użycia opakowań jednorazowego użytku w łańcuchu dostaw. Wpłynie to na zredukowanie liczby pojazdów ciężarowych na drogach, ponieważ składane skrzynki i kontenery zoptymalizują załadunek ciężarówek.
Codziennie sześć centrów zarządzania opakowaniami GEFCO koordynuje: zamawianie, odbiór, załadunek i transport opakowań zwrotnych. Airbus współpracuje również z zespołami audytu GEFCO w kwestii szkoleń dla pracowników operacyjnych z zarządzania opakowaniami oraz obsługi systemu IT NETBOX, który śledzi opakowania i dostarcza informacje o statusie dostaw w czasie rzeczywistym. Szkolenia są adresowane również do dostawców Airbusa, aby umożliwić im płynne przejście na nowy system opakowań. Dzięki wykorzystaniu technologii i zaangażowaniu ekspertów logistycznych, GEFCO oferuje Airbusowi najwyższy standard śledzenia transportu w całym łańcuchu dostaw, pomagając tym samym udoskonalać procesy w branży lotniczej.

- Jesteśmy bardzo dumni z zaufania, jakim obdarzył nas Airbus i cieszymy się, że nasze wyjątkowe doświadczenie w wykorzystaniu opakowań zwrotnych przyczyni się do rozwoju tak ambitnego projektu. Nasza międzynarodowa sieć ekspertów i znakomite umiejętności operacyjne, szczególnie te zdobyte w branży motoryzacyjnej, pozwalają nam z pełnym zaufaniem podjąć wyzwanie w ramach partnerskiego podejścia i zgodnie z naszym hasłem Partners, unlimited - podkreśla Emmanuel Arnaud, Executive Vice President Sales & Marketing GEFCO.

O ekologistyce czytaj także:
- Miodobranie w sąsiedztwie płockiej rafinerii
- Ekologia istotna na każdym odcinku łańcucha dostaw

Ostatnio zmieniany w czwartek, 28 listopad 2019 13:44
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe