Zaloguj się

Transport z Chin do Rosji w 2 tygodnie z pociągami GEFCO

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Transport z Chin do Rosji w 2 tygodnie z pociągami GEFCO Fot. GEFCO

Firma GEFCO uruchomiła nowe połączenie kolejowe z Chin do Rosji. Regularne, cotygodniowe transporty z czasem dostawy od 14 do 16 dni poprawią płynność przepływu towarów między tymi dwoma krajami, których roczna wymiana handlowa przekroczyła już 96 mld EUR.

Handel między Chinami i Rosją rozwija się bardzo dobrze. W 2018 roku najważniejszymi towarami eksportowymi Chin do Rosji były maszyny i pojazdy o wartości ponad 26 mld euro. Na kolejnych pozycjach eksportowych z Chin znajdują się tekstylia (5,2 mld euro), chemikalia (4,6 mld euro) i metale (3,6 mld euro). Z Rosji do Chin najczęściej eksportowano energię i surowce mineralne, których łączna wartość przekroczyła 38 mld euro. Rosja eksportuje do Chin również drewno i wykonane z niego produkty (4,3 mld euro), żywność i surowce rolne (2,3 mld euro) oraz maszyny i pojazdy (1,6 mld euro).
Nowa usługa GEFCO oferuje cotygodniowe transporty FCL/LCL typu door-to-door. Przewozy pociągami blokowymi są prowadzone z czterech miast w Chinach (Chongqing, Nanjing, Suzhou, Yiwu) do dwóch lokalizacji w obwodzie moskiewskim (Chowrino, Sielatino) oraz do Worsina, Nowosybirska i Jekaterynburga. Operator logistyczny zapewnia: zarządzanie rezerwacją przed i po przewozie (pre & post carriage), magazynowanie Inbound & Outbound, przygotowanie zamówienia, kontrolę towarów, etykietowanie i ponowne etykietowanie. Usługa może obejmować również pakowanie i przepakowanie, zarządzanie dokumentacją, cross-docking, odprawę celną, ubezpieczenie oraz transport FCL/LCL "ostatniej mili". Zastosowania rozwiązań Track & Trace zapewniają pełną widoczność w łańcuchu dostaw.
Transport FCL z Chin do wszystkich lokalizacji w Rosji odbywa się w konkurencyjnych czasach dostawy - od 14 do 16 dni. Z kolei transport LCL z Chin do Worsina trwa od 19 do 21 dni. Wszystkie transporty są realizowane za pośrednictwem 3 bezpośrednich połączeń kolejowych w każdym tygodniu.

Zdjęcia: GEFCO

O transporcie kolejowym czytaj także:
- Pierwsze stałe połączenie kolejowe Chin i Gdańska
- To nie jest zły rok

Ostatnio zmieniany w czwartek, 12 grudzień 2019 07:19
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe