Zaloguj się

Dachser rozszerza działalność w Finlandii

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Dachser rozszerza działalność w Finlandii Fot. Dachser

Dachser stawia na biznes w Finlandii. W przyszłym roku, w podhelsińskiej Keravie, zostanie oddany do użytku nowy terminal European Logistics, dzięki któremu operator logistyczny zwiększy możliwości obsługi fińskiego rynku.

Logistyczna działalność Dachsera w Finlandii trwa już od 2014 roku. W 2020 firma będzie dysponować dodatkową powierzchnią około 4,6 tys. m kw. w Keravie. Powstający terminal Dachser EL będzie obsługiwał wszystkie transporty przychodzące, a także dystrybucję na obszar metropolitalny Helsinek.

- W ciągu ostatnich pięciu lat znacznie się rozwinęliśmy. Nadszedł odpowiedni czas, aby zrewidować nasz model operacyjny i umocnić zarówno naszą markę, jak i nasze usługi na krajowym rynku - mówi Tuomas Leimio, dyrektor zarządzający European Logistics Finland, Dachser Finland Oy.

Nowa lokalizacja pozwoli operatorowi rozszerzyć ofertę międzynarodowych połączeń dla fińskich eksporterów, a także zoptymalizować usługi importowe z całej Europy do Finlandii.

- Jedną z przewag konkurencyjnych jest nasza doskonała lokalizacja. Nowy terminal, budowany na terenie parku logistycznego Kerca, jest strategicznie zlokalizowany w pobliżu autostrady E75, portu Vuosaari, międzynarodowego lotniska i stacji kolejowej - dodaje Leimio.

W nowym obiekcie zaplanowano 4 tys. m kw. z przeznaczeniem na działania terminala przeładunkowego i 600 m kw. powierzchni biurowej. W budynku zastosowane będą najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne od Logicenters, wiodącego dostawcy wyposażenia obiektów logistycznych w Skandynawii. Panele słoneczne zamontowane na dachu oraz ogrzewanie geotermalne pozwolą na znaczne ograniczenie zużycia energii. Zakończenie budowy oddziału planowane jest na drugą połowę 2020 r.

O inwestycjach logistycznych czytaj także:
- Największa inwestycja Panattoni dla Amazon w Gliwicach
- Rozbudowa Goodman Poznań Airport Logistics Centre zakończona
- Dwa nowe BTSy na terenie Prologis Park Wrocław V

Ostatnio zmieniany w sobota, 07 grudzień 2019 15:53
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe