Zaloguj się

HAMA Polska i MAN Truck & Bus Polska będą współpracować

Podpisanie umowy z lewej Ireneusz Sobieski, prezes Grupy DBK, z prawej Marc Martinez prezes Man Truck & Bus Polska. Fot. MAN Truck & Bus Podpisanie umowy z lewej Ireneusz Sobieski, prezes Grupy DBK, z prawej Marc Martinez prezes Man Truck & Bus Polska.

Firma Hama Polska, specjalizująca się w wynajmie pojazdów użytkowych, zamawia ciągniki siodłowe MAN TGX oraz podwozia dystrybucyjne i specjalistyczne.

22 listopada 2019 r., w siedzibie firmy MAN Truck & Bus w Wolicy, Ireneusz Sobieski - prezes zarządu Grupy DBK oraz Łukasz Chyliński - dyrektor zarządzający HAMA Polska sp. z o.o., podpisali umowę ramową dotyczącą współpracy w roku 2020 z firmą MAN Truck & Bus Polska.
Firma Hama Polska zajmuje się wynajmem pojazdów użytkowych zarówno dostawczych, jak i ciężarowych, w tym: podwozi, ciągników siodłowych, naczep i chłodni. Obecnie flota DBK Rental liczy już ponad 3000 pojazdów i ma się powiększyć do ponad 7000 w ciągu najbliższych 4 lat.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą MAN. Pojazdy tej marki charakteryzują się dużą niezawodnością oraz, co istotne, koszty ich codziennej obsługi są relatywnie niskie. Bieżąca współpraca z przedstawicielami marki układa się bardzo dobrze. Biorąc pod uwagę fakt, iż świadczymy usługi wynajmu w pełnym zakresie, tj. nadzór nad pojazdem 24/7 w całej Europie, z czym wiąże się konieczność utrzymania pełnej mobilności pojazdu w okresie trwania kontraktu, powyższe elementy są dla nas kluczowe. Początkowo w naszej flocie mogliśmy spotkać głównie ciągniki MAN TGX przeznaczone do transportu międzynarodowego, natomiast od tego roku, z sukcesem, zaczęliśmy wprowadzać również pojazdy MAN w innych konfiguracjach. Dziś we flocie znajdują się również pojazdy typowo dystrybucyjne z segmentu 12 - 26 ton oraz pojazdy specjalistyczne, takie jak np. pojazdy do przewozu mleka czy hakowce - stwierdził Łukasz Chyliński, dyrektor zarządzający HAMA Polska sp. z o.o.

Zamówione przez HAMA Polska ciągniki siodłowe MAN TGX oraz podwozia dystrybucyjne i specjalistycznych (hakowce i BDF) będą dostarczane sukcesywnie do końca trzeciego kwartału 2020 roku.

- Bardzo się, cieszę, że firma HAMA Polska zacieśnia współpracę z nami, zamawiając pojazdy MAN do realizacji swoich planów biznesowych. Nasza marka to synonim najwyższej jakości, niezawodności i innowacyjności. Pojazdy wyposażone w nowe silniki MAN Euro 6d, jeszcze lżejsze i oszczędniejsze, znacząco obniżają koszty eksploatacji - powiedział podczas spotkania Marc Martinez, prezes zarządu MAN Truck & Bus Polska.

O pojazdach ciężarowych czytaj także:
- Volvo Trucks sprzedaje elektryczne samochody ciężarowe dla transportu miejskiego

Ostatnio zmieniany w piątek, 06 grudzień 2019 13:56
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe