Zaloguj się

Poczta Polska z kolejnym rekordem

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Poczta Polska z kolejnym rekordem Fot. Poczta Polska

Okres przedświąteczny to wzmożony ruch w usługach kurierskich. W drugiej połowie listopada Poczta Polska obsłużyła 5 mln paczek - więcej niż w najbardziej pracowitym tygodniu grudnia 2018 roku. Najwyższe wyniki zanotowały pocztowe sortownie w: Zabrzu, Lublinie, Warszawie i Wrocławiu.

W porównaniu ze zwykłym okresem, poza szczytem przedświątecznym, Poczta Polska jak dotąd obsłużyła o 50% więcej paczek. Kluczowe okazały się dni po Czarnym Piątku. W poniedziałek (2 grudnia) klienci nadali rekordowo 650 tys. paczek.

- Dane z listopada pokazują, że w tym roku Polacy zrobią w internetowych sklepach olbrzymie zakupy. Spodziewamy się, że w grudniu nadanych zostanie nawet o 70% więcej paczek tygodniowo niż poza szczytem świątecznym. Dodatkowo z roku na rok rośnie liczba klientów e-sklepów. Rekordowe wzrosty, które odnotowaliśmy w listopadzie, mogą świadczyć o tym, że Polacy nie odkładają zakupów na ostatnią chwilę, ale z pewnym wyprzedzeniem szykują się do świąt lub że po prostu kupują dużo więcej. Na dokładną analizę przyjdzie czas po świętach - mówi Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

W zachowaniu klientów można zauważyć nowy trend. Do tej pory rekordowe były poniedziałki, a w kolejnych dniach liczba paczek spadała - w piątek było to około 60-70% nadań poniedziałkowych. Teraz nadal najwięcej nadań jest w poniedziałki, ale w kolejnych dniach liczba przyjmowanych przez Pocztę paczek nie spada już tak gwałtownie.

- Zachęcam klientów, by świąteczne prezenty zamawiali najpóźniej do połowy grudnia, aby sklepy internetowe miały czas na ich wysłanie, a Poczta na dostarczenie do odbiorcy. Zatrudniliśmy już dodatkowo 1300 osób i nadal prowadzimy rekrutacje. Zatrudnienie mogą znaleźć osoby, które chcą dorobić na święta lub szukają stałego miejsca pracy - podkreśla Justyna Siwek.

Klienci Poczty Polskiej coraz częściej korzystają z możliwości odebrania przesyłki w punkcie odbioru. Klient sam decyduje, kiedy i gdzie zgłosi się po swoje zakupy. W całej Polsce Poczta razem z partnerami (sklepy Żabka, stacje PKN Orlen, kioski i saloniki prasowe RUCH) udostępnia około 12 tys. takich miejsc oraz 200 automatów paczkowych zlokalizowanych w marketach Biedronka i placówkach pocztowych.

O usługach kurierskich czytaj także:
- InPost zwiększa ilość sortowni
- 6000 Paczkomatów® InPost

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 09 grudzień 2019 08:40
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe