Zaloguj się

Hillebrand podbija Wschód

Hillebrand podbija Wschód Fot. Hillebrand

Obsługujący rynek beverages operator logistyczny dąży do wzmocnienia pozycji na polskim rynku TSL. Firma rozszerza krajowe i międzynarodowe usługi transportowe. Kierunkiem ekspansji jest Wschód i kraje byłej Wspólnoty Niepodległych Państw.

Hillebrand jest obecny na polskim rynku od 2013 roku. Organizuje łańcuchy dostaw dla największych producentów i dystrybutorów alkoholi i napojów oraz komponentów do ich produkcji. Transportem na Wschód zajmują się lokalne zespoły Hillebranda. Obecnie operator posiada biura w krajach byłej WNP, czyli Rosji, krajach bałtyckich, Kazachstanie, Uzbekistanie, Gruzji, Azerbejdżanie i in., współpracuje też z importerami i dystrybutorami z Turkmenistanu i Tadżykistanu. W sierpniu 2019 roku nastąpiła integracja oddziałów tworzących wschodni klaster Hillebranda.

- Oddziały Hillebrand na Wschodzie, zwłaszcza w Rosji, rozwijają współpracę z europejskimi winnicami i producentami alkoholi. W 2020 roku wielu z naszych rosyjskich klientów spodziewa się wzrostu wolumenów o 20-25 proc., co oznacza, że zwiększy się ich zapotrzebowanie na usługi transportowe i magazynowe. Polska ma idealne położenie geograficzne, a bliskość obu kultur - wschodniej i zachodniej, sprawia, że Hillebrand Polska jest najlepszym miejscem do uruchomienia "control tower" dla wschodnich klientów. Współpracujemy z ponad 20 dużymi rosyjskimi importerami i producentami alkoholi, do tej pory obsługiwanych przez Hillebrand Russia i rosyjskich przewoźników. Teraz chcemy wzmocnić ofertę. Transporty dla rosyjskich klientów na trasie Europa-Rosja będą częściowo organizowane przez polski oddział i współpracujących z nami sprawdzonych, rzetelnych polskich przewoźników - zapowiada Ellina Lolis, wiceprezes Hillebrand Poland i prezes Hillebrand Russia.

Hillebrand przygotowuje się już na tak dynamiczny rozwój, rozbudowuje kadry i zatrudnia nowych pracowników do działów operacyjnego oraz handlowego. Biuro główne w Gdyni ma wzmocnić specjalista ds. spedycji drogowej, który m.in. będzie odpowiadać za organizację transportów na rynki wschodnie. Do działu handlowego dołączy natomiast outside sales manager, odpowiadający za współpracę z klientami na terenie całej Polski.

- Hillebrand od 175 lat specjalizuje się w logistyce rynku alkoholi i napojów. Jesteśmy obecni na każdym ważniejszym rynku wina, piwa i mocnych alkoholi na świecie. To bardzo wąska specjalizacja, która wymaga wszechstronnej wiedzy, znajomości lokalnej specyfiki biznesu i przepisów prawa. W związku z planami ekspansji na Wschód szukamy osób z doświadczeniem i znajomością branży TSL, szczególnie w zakresie obsługi rynków wschodnich. Z pewnością atutem będzie znajomość języka rosyjskiego, jako bonus do wynagrodzenia pokryjemy też koszty nauki tego języka - uzupełnia Ellina Lolis.

Nowi pracownicy Hillebrand przejdą profesjonalne szkolenia i będą mieli możliwość rozwoju zawodowego w ramach międzynarodowych struktur, tworzonych przez oddziały w 90 krajach na świecie.

O transporcie drogowym czytaj także:
- Kuehne + Nagel rozszerza swoją działalność w Holandii i Belgii

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 09 grudzień 2019 08:50
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe