Zaloguj się

ROHLIG SUUS Logistics otwiera nowy oddział w Słowenii

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Port Koper Fot. ROHLIG SUUS Logistics Port Koper

Operator logistyczny ROHLIG SUUS Logistics uruchomił nowe biuro w słoweńskim Koprze - największym porcie nad Adriatykiem.

Koper jest ważnym punktem na drodze między Europą Zachodnią a Bliskim Wschodem. Docierają tu towary, m.in. z: Izraela, Chin, Japonii czy Korei. Stąd natomiast produkty z Azji są dostarczane transportem drogowym i kolejowym do Europy Zachodniej.

- Nasz nowy oddział, zlokalizowany w najważniejszym porcie regionu, zdecydowanie poszerza nasze możliwości operacyjne. Trasa przez Koper pozwoli nam zaoferować klientom kompleksowe połączenia intermodalne do południowej i centralnej części Europy, skracając czas transportu nawet o 5 dni. Jest to atrakcyjne rozwiązanie dla klientów z Węgier, Rumunii, Czech, Słowacji, a nawet Austrii i południowych Niemiec, jako alternatywa dla portu w Hamburgu - powiedział Tadeusz Chmielewski, prezes zarządu Rohlig Suus Logistics.

Nowy oddział oferuje kompleksowe połączenia intermodalne jako alternatywne trasy z Dalekiego Wschodu do Europy Środkowej i Południowej. Już teraz słoweńskie biuro obsługuje fracht morski całokontenerowy (FCL) oraz przewóz przesyłek drobnicowych (LCL), wraz z usługami dystrybucji na terenie całej Europy. Ma również pełne możliwości obsługi cargo lotniczego na lotnisku w Lublanie.
Port w Koprze odgrywa ważną rolę w projekcie "Łącząc Europę", czyli koncepcji rozwoju dziesięciu ogólnoeuropejskich korytarzy transportowych (tzw. sieć TEN-T). Jedenasty korytarz (tzw. Amber) łączy słoweński Koper z Warszawą i granicą z Białorusią. Szacuje się, że port ma 40 proc. udziału w ruchu kontenerowym na Północnym Adriatyku i obecnie jest największym terminalem w tym regionie, zbliżającym się do przeładunku na poziomie 1 miliona TEU rocznie. Według danych operatora portu, firmy Luka Koper, w pierwszych dziewięciu miesiącach 2019 roku na inwestycje w porcie przeznaczono 25 mln euro. Na koniec września 2019 roku w porcie zatrudnionych było 1700 osób, co oznacza wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym o 40 proc.
Nowy oddział ROHLIG SUUS Logistics jest szóstym zagranicznym biurem, uruchomionym w ciągu ostatnich dwóch lat, po czterech lokalizacjach w Czechach i jednej na Węgrzech.

O nowych inwestycjach logistycznych czytaj także:
- Dachser rozszerza działalność w Finlandii
- Panattoni pojawił się na rynku holenderskim
- DB Schenker rozwija się na Kaukazie i w Azji Środkowej

Ostatnio zmieniany w piątek, 13 grudzień 2019 10:56
Zaloguj się by skomentować