Zaloguj się

DB Schenker rozwija się na Kaukazie i w Azji Środkowej

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
DB Schenker rozwija się na Kaukazie i w Azji Środkowej Fot. DB Schenker

DB Schenker chce otworzyć osiem nowych oddziałów na Wschodzie, widząc duże perspektywy rozwoju w obszarze Kaukazu i w Azji Środkowej.

Region położony jest na przecięciu głównych szlaków handlowych i pełni rolę węzła oraz pomostu gospodarczego między Azją i Europą.

- Ten region oferuje ogromne możliwości, które chcemy zintegrować z naszymi europejskimi i globalnymi sieciami. Dzięki obecności na lokalnym rynku możemy zapewnić naszym klientom większą międzynarodową sieć transportową, doskonałą obsługę i sprawdzoną jakość z jednego źródła - mówi Jochen Thewes, CEO DB Schenker. - Rozszerzając sieć na region Kaukazu i Azji Środkowej, DB Schenker wysyła ważny sygnał o ekspansji rynkowej poza granice Europy.

Osiem krajów: Gruzja, Armenia, Azerbejdżan, Kazachstan, Uzbekistan, Turkmenistan, Kirgistan i Tadżykistan zostaną włączone do światowej sieci operatora logistycznego DB Schenker. Wschodnią ekspansję firma zaczęła od Kazachstanu, gdzie powstała już odrębna struktura krajowa, która od stycznia 2020 r. zostanie włączona do sieci operatora. Kolejne działania zostaną podjęte w Azerbejdżanie, gdzie lokalna agencja zostanie włączona do sieci tej firmy w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Nowy oddział DB Schenker ma potencjał w postaci rocznego pięciocyfrowego wolumenu przesyłek. W 2020 roku operator planuje również utworzenie oddziału w Gruzji i w pozostałych, wyżej wymienionych krajach.

O nowych inwestycjach logistycznych czytaj także:
- Dachser rozszerza działalność w Finlandii
- Panattoni pojawił się na rynku holenderskim
- ROHLIG SUUS Logistics otwiera nowy oddział w Słowenii

Ostatnio zmieniany w piątek, 13 grudzień 2019 15:03
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe