Zaloguj się

Omega Pilzno zarządza flotą z GBOX

Omega Pilzno zarządza flotą z GBOX Fot. Inelo

Firma Omega Pilzno zdecydowała się na system zarządzania flotą GBOX Light, który jeszcze w tym roku trafi na pokład 500 ciężarówek międzynarodowego operatora logistycznego z Pilzna.

Do tej pory firma Omega Pilzno, rozliczając czas pracy swoich kierowców, korzystała z rozwiązania 4trans firmy Inelo. Rozwiązania telematyczne tego producenta pomogą teraz w automatyzacji procesów. Obie firmy będą także współdziałać w rozwoju funkcjonalności ecodrivingu oraz aplikacji mobilnych dla kierowców i spedytorów.
Według raportu Globalnego Rynku Telematyki skumulowany roczny wskaźnik wzrostu tego sektora do 2022 roku wyniesie aż 28 proc., a jego wartość osiągnie wtedy 233 miliardy dolarów. Przewiduje się, że w najbliższych latach o przewadze konkurencyjnej firm przewozowych będą decydować systemy informatyczne, wspierające automatyzację. Omega Pilzno stara się optymalizować transport poprzez nowe technologie.

- 17 lat doświadczenia sprawia, że jesteśmy liderem w dostarczaniu zaawansowanych narzędzi w zakresie rozliczania czasu pracy i płacy kierowców zawodowych, ale także we wspieraniu ich codziennej pracy dzięki systemom telematycznym. Jako jedyni możemy łączyć oba te obszary, co doceniła firma Omega Pilzno, która wybrała GBOX Light do zarządzania swoją flotą, liczącą ponad 500 pojazdów ciężarowych. Cieszy nas ta relacja, tym bardziej że będziemy wspólnie pracować nad rozwojem nowoczesnych narzędzi i funkcjonalności takich jak ecodriving. Razem stawiamy na innowacje i praktyczne rozwiązania IT dla transportu, by prowadzenie działalności przewozowej było jeszcze prostsze - podkreśla Bartosz Najman, wiceprezes Inelo oraz Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców.

Grupa Omega Pilzno od początku istnienia, czyli od 1992 r., ciągle się rozwija, systematycznie inwestuje i poszerza swoją ofertę.

- Rozszerzenie współpracy z Grupą Inelo i rozbudowa systemu 4Trans o telematykę GBOX, sprawi, że proces zarządzania naszym taborem będzie bardziej efektywny. Pozwoli to między innymi na monitorowanie pojazdów 24/7, szybsze rozliczanie delegacji dzięki automatycznemu zbieraniu potrzebnych danych z lokalizatora GPS, kontrolę paliwa i ekonomiki pojazdu. Dodatkowo będziemy mieć możliwość pełnej automatyzacji procesów rozliczeń poprzez zbieranie, przetwarzanie i analizowanie danych o pojeździe i kierowcy. Bez wdrażania zmian w odpowiedzi na wyzwania branży i inwestycji między innymi w narzędzia telematyczne nie da się prowadzić nowoczesnej firmy transportowej - mówi Mariusz Godawski, prezes Omega Pilzno.

Z raportu Inelo wskazującego korzyści stosowania telematyki wynika, że 38 proc. stanowią oszczędności związane z bardziej precyzyjnym ustalaniem miejsca docelowego, a 17 proc. to mniejsze zużycie paliwa. Istotna jest automatyzacja i digitalizacja transportu drogowego, która usprawnia pracę kierowcy i pracodawcy, skraca procesy, skaluje biznes oraz podnosi poziom bezpieczeństwa na drodze.

Zdjęcia: Inelo.

Więcej o telematyce i technologiach transportowych czytaj także:
- Telematyka dla małych firm
- Jaki będzie transport w przyszłości?

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 23 grudzień 2019 13:28
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe