Zaloguj się

Hub logistyczny dla Moto Profil w Świebodzinie

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

W Świebodzinie powstał hub logistyczny, wybudowany w formule BTS przez Hillwood Polska w joint venture z Polskim Holdingiem Nieruchomości. To 10.300 m kw. powierzchni magazynowej z nowoczesnymi biurami i salą szkoleniową.

Nowy obiekt jest drugim co do wielkości obiektem magazynowym, spośród trzech, którymi w Polsce dysponuje Moto-Profil - jeden z największych dystrybutorów części i akcesoriów motoryzacyjnych. Na centrum logistyczne o funkcji hubu w Świebodzinie składa się 10.000 m kw. powierzchni magazynowej oraz 300 m kw. powierzchni biurowej z nowoczesną salą szkoleniową. Budynek został zaprojektowany zgodnie z wymogami Moto Profil. Zainstalowano systemy do zarządzania transportem TMS i logistyką magazynową WMS oraz sortery rozdzielające zamówienia i segregujące towar. Hub ma świetną lokalizację w pobliżu drogi ekspresowej S3 (Legnica - Szczecin) i 4 kilometry od węzła autostrady A2 Berlin - Poznań.

- Dbamy o to, aby dostarczać klientom nie tylko magazyn dostosowany do konkretnych potrzeb, ale również położony w optymalnej lokalizacji. Centrum logistyczne, wybudowane dla Moto-Profil przez Hillwood Polska i Polski Holding Nieruchomości w Świebodzinie, to przykład takiej inwestycji. Firmy chcą lokować swoją działalność już nie tylko w największych ośrodkach. Coraz chętniej wybierają lokalizacje takie jak Świebodzin, które są równie dobrze skomunikowane i konkurencyjne pod względem dostępu do siły roboczej - mówi Hubert Michalak, prezes zarządu Hillwood Polska.

- Centrum w Świebodzinie to kolejna inwestycja, która wpisuje się w naszą strategię. Wykorzystujemy znajdujące się w naszych zasobach atrakcyjne tereny inwestycyjne do realizacji nowoczesnych projektów logistycznych. W planach mamy dalszy rozwój podobnych inwestycji we współpracy z zaufanym partnerem, jakim jest Hillwood Polska - powiedział Marcin Mazurek, prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości SA.

Nowa inwestycja Moto-Profil świadczy o rozwoju firmy. To także nowe miejsca pracy dla mieszkańców Świebodzina i okolic. W obiekcie zatrudnienie znajdzie około 100 osób.

- Nowa platforma logistyczna jest uzupełnieniem naszego projektu "trójkąta", w skład którego wchodzą centra magazynowe w: Chorzowie, Świebodzinie i Jawczycach pod Warszawą. Taki układ pozwoli nam zapewnić najlepszą dostępność zasobów oraz zdynamizować dostawy w systemie nocnym i dziennym. Centrum przejmie około 30 procent obsługiwanego przez Moto-Profil rynku. Będziemy bliżej naszych klientów z zachodniej Polski. Co więcej, szybki dojazd do kluczowych tras komunikacyjnych zoptymalizuje koszty związane z dostawami - mówi Leszek Żurek, prezes zarządu Moto-Profil

- Wybór lokalizacji nowego magazynu dla firmy Moto-Profil poprzedzony był dokładną analizą potrzeb dystrybucyjnych klienta, a następnie możliwości pozyskania nowoczesnego obiektu w okolicy węzła A2 i S3 w ustalonym terminie. Jesteśmy przekonani, że umiejscowienie nowoczesnego magazynu w Świebodzinie umożliwi naszemu klientowi dalszy rozwój - mówi Maciej Cieliczko, dyrektor w Dziale Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych w Colliers International.

Fot. Polski Holding Nieruchomości SA.

O nowych inwestycjach logistycznych czytaj także:
- Accolade znów będzie budować w Bydgoszczy
- Rośnie Park Logistyczny MLP Poznań West

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 23 grudzień 2019 18:26
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe