Zaloguj się

Poczta Polska zwraca nietrafione prezenty za darmo

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Poczta Polska zwraca nietrafione prezenty za darmo Fot. Poczta Polska

Łatwe zakupy w internecie cieszą się coraz większą popularnością. Klienci e-sklepów częściej korzystają również z możliwości zwrócenia zakupów, które nie spełniły ich oczekiwań. W ciągu jedenastu miesięcy tego roku liczba e-zwrotów, realizowanych przez Pocztę Polską, wzrosła o 92% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Bezproblemowy sposób odesłania towaru do sklepu internetowego powoli staje się standardem zakupowym.

Program Allegro SMART! umożliwia bezpłatny zwrot zakupionego artykułu, na który klient z reguły ma 14 dni, licząc od momentu odebrania przesyłki. Przed odesłaniem towaru należy każdorazowo upewnić się, czy sprzedający na Allegro.pl przewiduje taką czynność i w jakim terminie należy jej dokonać. Formularz zwrotów znajduje się w zakładce "kupione" na koncie klienta. Wystarczy go wypełnić, wybrać sposób dokonania zwrotu i udać się z wydrukowaną etykietą i paczką do jednej z ponad 4300 placówek pocztowych (nie dotyczy Agencji Pocztowych).
W ramach zwrotu towarów, kupionych poza platformą Allegro.pl, Poczta Polska oferuje trzy rozwiązania, które e-sklep może zaproponować swoim klientom:
• zawsze bezpłatny zwrot - po wypełnieniu formularza kupujący otrzymuje gotowy list przewozowy na skrzynkę e-mailową;
• bezpłatny zwrot - na podstawie zgłoszenia od kupującego, sklep każdorazowo podejmuje decyzję o udzieleniu zgody na bezpłatny zwrot;
• zwrot odbywa się na koszt kupującego.
Warunki zwrotów zależne są od zapisów umowy sprzedawcy z Pocztą Polską. Aby odesłać towar, należy wypełnić interaktywny formularz e-zwrotów.
Informacje dotyczące e-zwrotów dostępne są na stronie www Poczty Polskiej w zakładce Paczki listy/Zwroty. (http://www.poczta-polska.pl/paczki-i-listy/zwroty)
Informacje dotyczące e-zwrotów dla sprzedawców znajdują się na stronie www Poczty Polskiej w zakładce: Biznes/Wysyłka towarów/Zwroty. (http://www.poczta-polska.pl/biznes/towary/zwroty)

O usługach kurierskich czytaj także:
- 6000 Paczkomatów® InPost
- Konkurencja w branży KEP

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 30 grudzień 2019 13:30
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe