Zaloguj się

Transport morski i lotniczy na Cargo.PL

Giełda Cargo.PL udostępniła nowe kategorie: transport morski i transport lotniczy. Dodatkowe kategorie to nowe możliwości dla użytkowników, którzy oferują lub szukają alternatywy dla transportu drogowego.

Cargo.PL to polski oddział Cargo.LT, giełdy ładunków i transportu działającej na rynku europejskim od ponad 20 lat. Giełda pośredniczy przy przewozie ładunków w Europie i Azji, szczególnie w krajach nadbałtyckich oraz WNP. Nowe kategorie giełdy to nowe możliwości dla użytkowników. Armatorzy morscy czy linie lotnicze rzadko podejmują się realizacji niewielkich zamówień. Kontrahent, który nie jest w stanie regularnie nadawać większej liczby ładunków, często nie ma więc szans nawet na jednorazową współpracę.

- Ta przeszkoda jest jednak do pokonania. Organizacją transportu lotniczego oraz morskiego zajmują się firmy spedycyjne współpracujące z armatorami morskimi i liniami lotniczymi na podstawie dużych kontraktów. Dzięki temu mogą zaoferować atrakcyjniejszą cenę niż w przypadku, gdy dana firma nadaje ładunek bezpośrednio u przewoźnika. Biorąc pod uwagę fakt, że na Cargo.PL zarejestrowane są duże firmy spedycyjne z rozbudowanymi działami spedycji morskiej i lotniczej, na każdą ofertę ładunku można otrzymać interesującą cenowo propozycję transportu - mówi Elwira Bogdanowicz, prezes Cargo.PL.

Korzystanie z nowych kategorii, utworzonych na Cargo.PL, jest proste i intuicyjne. Zastosowano tu filtry i funkcjonalności podobne jak w przypadku kategorii transportu drogowego. Zleceniodawcy mogą łatwo dodawać ofertę ładunku, a spedytorzy czy firmy transportowe wyszukiwać oferty. Bieżącą znajomość nowych ogłoszeń o transporcie ładunków na konkretnych kierunkach zapewnia ustawienie powiadomień.

- Wzięliśmy pod uwagę specyfikę transportu morskiego i lotniczego. Oferty można więc wystawiać z trzymiesięcznym wyprzedzeniem, co stanowi znaczne ułatwienie w długoterminowym planowaniu pracy firmy - podkreśla Elwira Bogdanowicz.

Oferowanie transportu alternatywnego dla przewozów drogowych zwiększa konkurencyjność firmy.

O rozwiązaniach dla transportu i spedycji czytaj także:
- Uber Freight wchodzi do Polski

Ostatnio zmieniany w piątek, 10 styczeń 2020 13:54
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe