Zaloguj się

W Katowicach powstanie park logistyczny dedykowany logistyce miejskiej - City Logistics Katowice

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
W Katowicach powstanie park logistyczny dedykowany logistyce miejskiej - City Logistics Katowice Fot. Panattoni

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, wchodzi na Śląsk z projektem dedykowanym logistyce miejskiej. Deweloper zakupił grunt o powierzchni 14,4 ha pod budowę City Logistics Katowice. Budowa parku o docelowej powierzchni 70 000 m kw. ruszy jeszcze w tym roku.

City Logistics Katowice składać się będzie z 4 obiektów o łącznej powierzchni 70 000 m kw., z czego komponent biurowy wyniesie około 5 000 m kw. W pierwszej fazie zbudowane zostaną dwie hale o powierzchni 6 785 i 21 359 m kw. Park powstanie na działce w północno-wschodniej części Katowic. Do centrum miasta jest stąd zaledwie 3,5 km, co znacznie usprawni potencjalnym najemcom działania w ramach logistyki miejskiej, a ich pracownikom ułatwi dojazd. Lokalizacja City Logistics Katowice znajdzie się tuż przy drodze krajowej nr 86, w odległości zaledwie 5 km (10 min.) od węzła Murckowska autostrady A4, biegnącej przez południową Polskę od granicy z Niemcami po Ukrainę, i około 15 min. od autostrady A1, łączącej północ kraju z południem. W bliskim zasięgu parku znajdą się także 3 lotniska międzynarodowe: Pyrzowice (27 min.), Kraków (50 min.) oraz Ostrawa (60 min.).

- Parki miejskie są przede wszystkim odpowiedzią na zapotrzebowanie klientów wymagających szybkiej realizacji zamówień internetowych w związku z rozwojem e-commerce. Wolnych terenów pod zabudowę magazynową w obrębie miast jest coraz mniej, stąd rosnącym zainteresowaniem cieszą się grunty wymagające rekultywacji i inwestycje typu brownfield. Dzięki nim zdegradowane tereny poprzemysłowe zostają przywrócone do stanu zdatnego dla kolejnych użytkowników w celu ponownego wykorzystania, tak jak w przypadku działki pod City Logistics Katowice - mówi Marek Dobrzycki, Managing Director z Panattoni.

Położona przy ul. Miedzianej parcela znajduje się w historycznym obszarze górniczym i hutniczym. Zadaniem developera będzie jej oczyszczenie poprzez remediację około 2 000 m sześc. gleby. Koszt procesu wyniesie około 330 000 EUR (około 1,4 mln PLN).
Panattoni ma na swoim koncie coraz więcej inwestycji typu brownfield. Przykładowo dla koncernu Lear Corporation deweloper stworzył obiekt o powierzchni 30 492 m kw., który powstał w wyniku przebudowy istniejącego i niszczejącego budynku zlokalizowanego w Legnicy oraz przebudował fabrykę dla firmy K-Flex Polska. Od 2016 roku w ramach Panattoni działa struktura dedykowana badaniom środowiskowym, odpowiedzialna za realizację strategii dewelopera - rewitalizację zanieczyszczonych terenów poprzemysłowych.

O inwestycjach logistycznych czytaj także:
- Prologis rozbudowuje czeski Park Prague-Uzice
- Hub logistyczny dla Moto Profil w Świebodzinie

Ostatnio zmieniany w wtorek, 14 styczeń 2020 16:15
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe