Zaloguj się

InPost buduje centrum logistyczne w Krakowie

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
InPost buduje centrum logistyczne w Krakowie Fot. InPost

InPost uruchomi centrum logistyczne w Krakowie. Na terenie parku KJF Park Balice powstanie obiekt szyty na miarę o powierzchni 9100 m kw.

W 2020 roku InPost będzie dysponować już jedenastoma centrami logistycznymi: czterema powierzchniami Panattoni Europe, dotychczasową rozbudowaną centralną sortownią w parku magazynowym P3 Piotrków, dwiema sortowniami w nowych parkach logistycznych - 7R Park Sosnowiec i 7R Park Warszawa, a także nowoczesnymi obiektami w parkach logistycznych: MLP Poznań West, MLP Gliwice, MLP Wrocław West oraz KJF Park Balice.

- Zakończyliśmy właśnie najlepszy w historii firmy szczyt przedświąteczny, ale nie zwalniamy kroku, rozwijamy się dalej i już dzisiaj rozpoczynamy przygotowania do kolejnego sezonu świątecznego. W 2019 roku rozpoczęliśmy inwestycje w nowe sortownie w całej Polsce, dzięki czemu sprawnie realizujemy dostawy do 6000 Paczkomatów® w całej Polsce - także w małych miasteczkach i na wsi. W tym roku kontynuujemy tę strategię. Kolejne centra logistyczne pozwolą nam na dalszy mocny wzrost przy zachowaniu najlepszych parametrów dostaw przesyłek. We wszystkich badaniach potwierdza się, że Polacy najchętniej wybierają Paczkomaty®, bo wygodnie i szybko odbierają w nich swoje zamówienia - wskazuje Rafał Brzoska, prezes InPost.

Systematycznie rośnie zapotrzebowanie na usługi InPost, choć liczba Paczkomatów® wynosi już 6000 w Polsce.

- Cieszę się, że firma InPost zdecydowała się na współpracę z nami. Jesteśmy otwarci na potrzeby i rozwiązania wymagane przez naszych klientów, czego efektem jest kolejna umowa najmu w ramach parku KJF Park Balice - komentuje Łukasz Wicher, współwłaściciel KJ Fundusz.

- Największym wyzwaniem w projekcie było znalezienie odpowiedniego gruntu, w lokalizacji zapewniającej szybki dostęp do różnych części Krakowa. W regionie mamy do czynienia z deficytem gruntów inwestycyjnych - tym bardziej w dobrze skomunikowanych częściach miasta. Nie każdy teren umożliwia realizację inwestycji typu cross-dock. Proklienckie podejście ze strony właściciela KJF Park Balice oraz jasne wymagania najemcy pozwoliły na sprawną realizację inwestycji typu BTS dla firmy InPost - dodaje Tomasz Rąba, Senior Consultant Industrial & Logistic w AXI IMMO - firmie, która doradzała w transakcji.

Źródło: InPost

O inwestycjach logistycznych czytaj także:
- W Katowicach powstanie park logistyczny dedykowany logistyce miejskiej - City Logistics Katowice
- Prologis rozbudowuje czeski Park Prague-Uzice

Ostatnio zmieniany w piątek, 17 styczeń 2020 15:12
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe