Zaloguj się

Chińska spółka kupiła dwa centra dystrybucyjne w Polsce

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Chińska spółka kupiła dwa centra dystrybucyjne w Polsce Fot. Invesco

Invesco Real Estate (Invesco), globalna firma zajmująca się inwestowaniem w nieruchomości, sprzedała dwa zlokalizowane w Polsce centra dystrybucyjne typu build-to-suit o łącznej powierzchni 105 000 m kw. chińskiej spółce inwestycyjnej CGL Investment Holdings Corporation. Sprzedaży dokonano w imieniu Funduszu Strategii Oportunistycznych, a transakcja ustanowiła nowy rekord na rynku. Aktywa zostały sprzedane po rekordowo niskiej stopie kapitalizacji 4,25%, po raz pierwszy zanotowanej na polskim rynku logistycznym.

Oba centra dystrybucyjne - w Łodzi i Bolesławcu - zostały wynajęte  firmie Amazon na podstawie 15-letniej umowy najmu. Zbudowane zgodnie ze specyfikacjami najemcy przez jednego z partnerów rozwoju logistyki Invesco - Panattoni Europe w latach 2018-2019. Centra dystrybucyjne zostały przekazane klientowi latem 2019 r. i funkcjonują jako ważne węzły logistyczne Amazon w Europie Środkowej, obsługujące głównie rynek niemiecki.

- Przy wysokim zapotrzebowaniu na niestandardowe powierzchnie logistyczne w Europie, możliwość sfinansowania dwóch specjalnie zbudowanych centrów dystrybucyjnych dla jednego z największych detalistów na rynku, oparta na długoterminowych instytucjonalnych umowach najmu jest transakcją, która utwierdza nas w przekonaniu o słuszności podejmowanych decyzji biznesowych - powiedział Tomas Picha, Senior Director CEE Transactions, Invesco Real Estate. - Nasze podejście do strategii oportunistycznych polega na wykorzystywaniu nieefektywności rynku, przy jednoczesnym zapewnieniu naszym inwestorom efektywnych, skorygowanych o ryzyko, zwrotów z kapitału na różnych etapach cyklu inwestycyjnego. W ramach tej strategii będziemy kontynuować inwestycje kapitałowe w inne projekty w Europie, które będą zgodne z powyższą strategią.

W tej transakcji Invesco reprezentowały firmy Greenberg Traurig Grzesiak, Gleeds oraz Cushman & Wakefield i CBRE.

Źródło: Invesco Real Estate (Invesco)

O inwestycjach logistycznych czytaj także:
- InPost buduje centrum logistyczne w Krakowie
- W Katowicach powstanie park logistyczny dedykowany logistyce miejskiej - City Logistics Katowice

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 20 styczeń 2020 15:24
Zaloguj się by skomentować