Zaloguj się

C.H. Robinson Labs - nowy inkubator innowacji technologicznych w łańcuchu dostaw

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

W nowym inkubatorze innowacji C.H. Robinson będą opracowywane, testowane i skalowane nowatorskie koncepcje w zakresie logistyki i łańcucha dostaw, które będzie można wykorzystać w praktycznych rozwiązaniach dla klientów firmy i przewoźników. Inkubator będzie działać w biurach w: Minneapolis, Chicago, Dolinie Krzemowej i Warszawie.

Wyspecjalizowanymi zespołami analityków danych pokieruje Tim Gagnon, wiceprezes C.H. Robinson ds. analityki i data science. Inkubator pracuje z zespołem technologicznym C.H. Robinson, na który składa się ponad tysiąc analityków danych, inżynierów i programistów. Przetestowane rozwiązania będą wdrażane na potrzeby 124 000 klientów i 76 000 przewoźników kontraktowych.

- Zgodnie z duchem innowacyjności w inkubatorze Robinson Labs będą powstawać nowatorskie rozwiązania, które przyczynią się do dalszego rozwoju branży logistycznej. Razem z całym zespołem aktywnie współpracujemy z klientami przy rozwiązywaniu ich problemów w łańcuchu dostaw, a zdobytą w ten sposób wiedzę wykorzystujemy później z korzyścią dla wszystkich naszych klientów i przewoźników - powiedział Tim Gagnon.

W Robinson Labs tworzy się narzędzia do zarządzania transportem i udostępnia je za pośrednictwem najlepszych systemów zarządzania transportem (TMS) i planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP). Począwszy od oprogramowania do ERP i zarządzania transportem Oracle, firma C.H. Robinson ułatwia klientom wybór lokalizacji i sposobu zakupu. Spedytorzy, z poziomu własnego systemu, mogą połączyć się z platformą C.H. Robinson. Uzyskują w ten sposób dostęp do aktualnych cen rynkowych, mogą prowadzić przetargi przewozów towaru i na bieżąco śledzić przesyłkę. C.H. Robinson umożliwia również integrację systemu Navisphere®, głównego systemu zarządzania transportem multimodalnym, z dowolnym systemem preferowanym przez klienta.

- Integrując możliwości naszego systemu Navisphere z wiodącymi technologiami, takimi jak Oracle Netsuite i Transportation Management, pomagamy klientom zwiększyć produktywność i obniżyć koszty - powiedział Gagnon.

W inkubatorze rozwijane jest firmowe oprogramowanie do analityki biznesowej Navisphere Insight, które jest częścią systemu zarządzania transportem Navisphere. Aby uzyskać dostęp do Navisphere Insight, klienci nie muszą dodatkowo logować się, a mają dostęp do najważniejszych informacji potrzebnych do usprawnienia procesu transportowego. Dzięki milionom punktów danych, analityce prognostycznej Robinson Labs może doradzać klientom, jak zwiększyć oszczędności, niezawodność, widoczność i obniżyć koszty.
W przyszłości C.H. Robinson chce wprowadzić na rynek kolejne funkcje w systemie Navisphere Insight w zakresie spedycji globalnej oraz ekologistyki.

Źródło: C.H. Robinson

O technologiach informatycznych w logistyce czytaj także:
- Blockchain - korzyści dla logistyki
- Inteligentne zarządzanie logistyką dzięki firmie SerwNet
- Blockchain dla logistyki

Ostatnio zmieniany w wtorek, 28 styczeń 2020 11:08
Zaloguj się by skomentować