Zaloguj się

Lotnicze cargo w Niemczech na plusie

  •  oprac. TJ
  • Kategoria: Logistyka

Port Lotniczy Lipsk/Halle po raz kolejny odnotował wzrost przeładunków cargo. Ubiegły rok zakończył z wynikiem 1.238.343 ton, co oznacza wzrost o 1,2 proc. w stosunku do roku poprzedniego.

Początek roku to tradycyjnie okres, w którym porty lotnicze i operatorzy logistyczni udostępniają dane dotyczące przewozów ładunków za okres ostatnich 12 miesięcy. Mitteldeutsche Flughafen AG przed kilkoma dniami przedstawił aktualne informacje o Porcie Lotniczym Lipsk/Halle, który w 2019 roku po raz piętnasty z rzędu odnotował wzrost przeładunków cargo. Ich wielkość osiągnęła 1 238 343 ton, co oznacza wzrost o 1,2 proc. w stosunku do roku poprzedniego. W samym tylko grudniu odnotowano wzrost aż o 2,9 w stosunku do ostatniego miesiąca 2018 roku.
Port Lipsk/Halle jest jednym z najważniejszych hubów logistycznych w naszym regionie. Jest drugim w Niemczech (po Frankfurcie n. Menem) i piątym w Europie portem lotniczym pod względem wielkości przeładunków. Komentatorzy podkreślają, że wyniki zawdzięcza obecności ważnego centrum przeładunkowego DHL, chociaż DHL nie jest jedynym kontrahentem (współpracuje z ponad 50 operatorami lotniczymi). Warto podkreślić, że od momentu uruchomienia lotniska przepustowość cargo wzrosła dziesięciokrotnie.
Sam port obsługuje 70 regularnych i czarterowych lotów dziennie, posiada połączenia z 200 miastami na całym świecie. Najważniejszym elementem infrastruktury logistycznej jest terminal cargo (World Cargo Center) o powierzchni 20 000 m kw. z bezpośrednim dostępem do płyty lotniska.
Operator portu Lipsk/Halle - Mitteldeutsche Flughafen AG zapowiada na kolejne lata duże inwestycje w wysokości 500 mln euro, które zostaną przeznaczone m.in. na rozbudowę obiektów logistycznych.

Źródła: www.transportjournal.com, www.logistikheute.de, www.lej-cargo.com

O transporcie lotniczym czytaj także:
- Ponadgabarytowy just-in-time do Australii
- Transport morski i lotniczy na Cargo.PL

Ostatnio zmieniany w wtorek, 28 styczeń 2020 13:32
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe