Zaloguj się

UPS i Waymo testują autonomiczne furgonetki

UPS i Waymo testują autonomiczne furgonetki Fot. Waymo

Na początku lutego firma kurierska UPS i Waymo - amerykański producent systemów automatycznej jazdy - rozpoczną testy autonomicznych minivanów.

Celem pilotażu jest sprawdzenie możliwości usprawnienia obsługi klientów i zwiększenia efektywności sieci dostaw przesyłek kurierskich. Samochody będą kursowały w trybie przewozów wahadłowych pomiędzy sortowniami firmy a punktami odbioru w amerykańskim Phoenix. Co ciekawe, podczas testów znane na całym świecie brązowe furgonetki UPS zostaną zastąpione białymi minivanami Chrysler Pacifica. W samochodzie sterowanym przez autopilota kurier zajmie miejsce pasażera, a jego zadaniem będzie sam załadunek i wyładunek paczek.
Pojazdy, które będzie testował UPS, są wyposażone w system autonomicznej jazdy pod nazwą "Waymo Driver", aplikację z powodzeniem wykorzystywaną w USA w transporcie pasażerskim. Firma Waymo już w 2009 roku opracowała technologię autonomicznej jazdy, którą Google wykorzystał w jednym z projektów. Obecnie jest spółką zależną Alphabet Inc., właściciela Google.

Źródło: UPS, Waymo

O pojazdach autonomicznych czytaj także:
- W Krakowie pojawił się autonomiczny tramwaj - bez obsługi motorniczego

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 03 luty 2020 09:30
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe