Zaloguj się

Logistyczna współpraca Vestas i DSV Panalpina

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

DSV Panalpina i Vestas Wind Systems nawiązały strategiczne partnerstwo, w wyniku którego DSV Panalpina zostało jedynym dostawcą rozwiązań logistycznych w zakresie transportu towarowego oraz projektowego dla firmy Vestas Wind Systems.

Vestas posiada zakłady produkcyjne na czterech kontynentach oraz blisko 70 tys. turbin wiatrowych rozlokowanych w 80 krajach. Logistyka i transport są więc kluczowymi elementami łańcucha wartości.

- Partnerstwo strategiczne naszych firm stanowi nie tylko kamień milowy w naszych relacjach z ważnym klientem, ale także kamień milowy dla całego DSV Panalpina. Wszyscy zaangażowani do tej pory w obsługę Vestas powinni być dumni z faktu, że w wyniku naszej wspólnej pracy zostaliśmy wybrani do zarządzania prawie wszystkimi potrzebami transportowymi oraz logistycznymi naszego klienta - mówi Rene Falch Olesen CCO Grupy DSV Panalpina. - Po zakończeniu wdrażania projektu w 2021 r. Vestas stanie się największym dotąd klientem DSV, a sprostanie jego potrzebom i oczekiwaniom będzie wymagało od nas wszystkich ciężkiej pracy.

Zapotrzebowanie na energię wiatrową w wielu częściach świata rośnie, więc transport i logistyka stają się dla Vestas coraz bardziej złożonym wyzwaniem. Komponenty osiągają coraz większe rozmiary, a lokalizacje są coraz odleglejsze. Firma chce uprościć procesy transportowe i zdecydowała się na współpracę tylko z jednym partnerem logistycznym.

- Powodem, dla którego Vestas zdecydowało się współpracować tak blisko z DSV, jest ciężka praca, którą zespoły Air & Sea, Road i Solutions wykonują każdego dnia. Czujemy silne zaangażowanie całej firmy w zapewnienie nam doskonałego poziomu obsługi, a takie podejście przynosi rezultaty - mówi Line Pauli, VP Global Accounts, Global Commercial Organisation.

- Bardzo cieszymy się z nawiązania współpracy z DSV Panalpina, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na nasze rozwiązania w zakresie zrównoważonej energii. Globalne zapotrzebowanie na energię wiatrową w połączeniu ze wzrostem wielkości turbin wiatrowych komplikuje logistykę i transport. Właśnie dlatego potrzebujemy efektywnie skalować naszą działalność - mówi prezes i dyrektor generalny Vestas Group Henrik Andersen.

Jednym z priorytetów firmy Vestas jest ekologia. Ambicją firmy jest neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla w 2030 r. Nowe partnerstwo obejmuje wzajemne zobowiązanie do ograniczenia i wyeliminowania emisji CO2 związanych z transportem i logistyką.

Czytaj także:
- Inteligentna intralogistyka Dachsera dla OEZ

Ostatnio zmieniany w wtorek, 04 luty 2020 12:55
Zaloguj się by skomentować