Zaloguj się

Prologis liderem zrównoważonego rozwoju w rankingu Global 100

  •  oprac. IW, TJ
  • Kategoria: Logistyka

Podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos ogłoszono wyniki prestiżowego rankingu Global 100. Prologis otrzymał tytuł najbardziej zrównoważonej firmy w branży nieruchomości na świecie.

Lista Global 100 obejmuje wyłącznie jeden procent najlepszych światowych korporacji, które wyróżniają się prowadzeniem biznesu zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Zestawienia przygotowuje Corporate Knights, firma specjalizująca się w badaniach inwestycyjnych, która na podstawie wskaźników dotyczących m.in. ochrony środowiska, odpowiedzialności społecznej i ładu korporacyjnego (ESG), tworzy ranking globalnych spółek notowanych na giełdzie.
Eksperci przeprowadzili wnikliwą analizę 7 395 przedsiębiorstw, porównując je z podobnymi globalnymi firmami działającymi w tej samej branży. Wzięto pod uwagę aż 21 wskaźników o kluczowym znaczeniu w prowadzeniu zrównoważonego biznesu, m.in.: skala emisji gazów cieplarnianych, wysokość zysku pochodzącego z ekologicznych działań, różnorodność w kadrze zarządzającej, rozpiętość dochodów.

- Analizując listę firm, które zrównoważony rozwój uczyniły elementem swojej strategii, widzimy, że są to jednocześnie przedsiębiorstwa wyraźnie deklasujące swoją konkurencję. To dowód na to, że zrównoważone działania mogą przekładać się na silną pozycję rynkową - powiedział Toby Heaps, CEO Corporate Knights.

Prologis zajął 1 miejsce na Liście Global 100 w sektorze, otrzymując tytuł najbardziej zrównoważonej firmy w branży nieruchomości. Firma uplasowała się również na 6 pozycji wśród amerykańskich przedsiębiorstw, a w klasyfikacji generalnej zajęła 26 miejsce.

- To wyróżnienie jest świadectwem naszej wiodącej pozycji nie tylko w branży nieruchomości, ale także w ramach szerokiego grona różnorodnych światowych przedsiębiorstw - powiedział Edward S. Nekritz, chief legal officer and ESG head Prologis. - Wytrwale dążymy do realizacji naszej misji, jaką jest dostarczanie innowacyjnych rozwiązań, które nie mają sobie równych w branży.

Na czele rankingu uplasowały się także: duński holding Chr. Hansen (1), francuski Kering (2), fiński Neste, duński Orsted (4) i brytyjski GlaxoSmithKline (5). Na dalszych miejscach zestawienia znalazły się m.in. Cisco Systems (14), Erciscon (21), Bombardier (22) Adidas AG (84) czy Toyota (95).

Źródło: Prologis

O innych rankingach czytaj także:
- Karolina Tokarz w dziesiątce najbardziej przedsiębiorczych kobiet w Polsce
- DHL Express jednym z najlepszych miejsc do pracy na świecie

Ostatnio zmieniany w czwartek, 06 luty 2020 06:57
Zaloguj się by skomentować