Zaloguj się

Savills Investment Management kupił park logistyczny pod Wrocławiem

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Savills Investment Management kupił park logistyczny pod Wrocławiem Fot. Savills Investment Management

Panattoni Europe sprzedał centrum logistyczne pod Wrocławiem za 32,7 mln EUR firmie Savills Investment Management - międzynarodowemu menedżerowi inwestycyjnemu działającemu na rynku nieruchomości komercyjnych.

Nowoczesny obiekt o powierzchni 46 tys. m kw. znajduje się w Nowej Wsi Wrocławskiej k. Wrocławia, w obszarze głównego hubu logistycznego, przy skrzyżowaniu autostrad A4 i A8, drogi ekspresowej S8 oraz drogi krajowej nr 5. Centrum powstało w 2019 roku i jest w pełni wynajęte przez polskie oraz międzynarodowe firmy, m.in. z sektora spedycyjnego, spożywczego i chemicznego.

- Dzięki korzystnemu położeniu w pobliżu granicy z Niemcami i Czechami, bardzo dobrym połączeniom drogowym z głównymi polskimi miastami oraz chłonnemu rynkowi lokalnemu, prężnie rozwijający się Wrocław aspiruje do bycia jednym z największych rynków magazynowych w kraju. Doskonałe położenie parku, bliskość ważnego klastra przemysłowego oraz zróżnicowany profil najemców wpłynęły na naszą decyzję o debiucie we Wrocławiu. Bardzo dobrze wpisuje się on w strategię funduszu ELF3, zakładającą inwestowanie w nowoczesne obiekty magazynowe o potencjale wzrostu wartości, zlokalizowane na kluczowych rynkach w Europie, w pobliżu głównych korytarzy komunikacyjnych - powiedział Piotr Trzciński, Head of Transactions - Poland, Savills Investment Management. - Skalę naszych działań w sektorze logistycznym w Polsce obrazuje fakt, iż tylko w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy do naszego portfolio dołączyły aktywa magazynowe o łącznej powierzchni blisko 400 tys. m kw., a wartość transakcji sięgnęła 300 mln EUR.

Portfel nieruchomości logistycznych Savills Investment Management powiększył się w ostatnich miesiącach również o parki magazynowe w Warszawie (42 tys. m kw.) oraz w Sosnowcu (37 tys. m kw.). Firma nabyła także dwa nowoczesne obiekty typu BTS (build-to-suit) z ramienia inwestora azjatyckiego. Pierwszym z nich jest centrum logistyczne Amazon Gliwice, powstałe w 2019 roku. Obiekt o rekordowej powierzchni ponad 200 tys. m kw. został wybudowany według wytycznych Amazon, globalnego lidera w branży e-commerce. Drugą inwestycją jest oferujące 75 tys. m kw. powierzchni centrum dystrybucyjne H&M w okolicach Bolesławca. Oba obiekty zostały wybudowane przez Panattoni Europe. W Polsce Savills Investment Management zarządza obecnie aktywami logistycznymi o łącznej powierzchni ponad 720 tys. m kw. i wartości ponad 500 mln EUR.

Źródło: Savills Investment Management

O inwestycjach logistycznych czytaj także:
- Powstaje Panattoni Park Legnica. Pierwszy obiekt będzie służyć produkcji Grupy Spreadshirt
- InPost buduje centrum logistyczne w Krakowie

Ostatnio zmieniany w czwartek, 06 luty 2020 13:33
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe