Zaloguj się

UPS zamawia 10 000 elektrycznych pojazdów dostawczych od ARRIVAL

UPS zamawia 10 000 elektrycznych pojazdów dostawczych od ARRIVAL Fot. UPS

Firma UPS zainwestowała w spółkę Arrival i zobowiązała się do zakupu 10 000 pojazdów elektrycznych zaprojektowanych specjalnie dla niej.

Arrival jest producentem pojazdów elektrycznych oraz pojazdów na specjalne zamówienie. Jednostka UPS Ventures pozyskała udział mniejszościowy w tej firmie, a inwestując, zobowiązała się do zakupu 10 000 pojazdów elektrycznych zaprojektowanych specjalnie dla niej. Otrzymała także prawo pierwokupu kolejnych pojazdów. Obie firmy będą współpracować w celu opracowania szerokiego zakresu pojazdów elektrycznych wyposażonych w zaawansowane systemy wspomagające kierowcę (ang. Advanced Driver-Assistance Systems, ADAS). Wykorzystanie tej technologii ma przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa i wydajności operacyjnej oraz umożliwić wprowadzenie automatyzacji w magazynach UPS. W drugiej połowie 2020 r. UPS rozpocznie testy funkcji ADAS.

- UPS kontynuuje budowę zintegrowanej floty pojazdów elektrycznych wykorzystującą innowacyjną technologię ładowania na dużą skalę - powiedział Juan Perez, dyrektor UPS ds. informacyjnych i technicznych. - W odpowiedzi na nasilające się trendy, takie jak: wzrost liczby ludności, migracja do miast czy popularność handlu elektronicznego, musimy współpracować z partnerami z całego świata w celu rozwiązywania problemów zatorów drogowych i zanieczyszczenia środowiska zarówno dla naszych klientów, jak i społeczności, które obsługujemy. Pojazdy elektryczne to fundament naszej strategii zrównoważonych dostaw w terenach miejskich. Inwestycja w Arrival umożliwi UPS współudział w procesie tworzenia i produkcji najbardziej zaawansowanych elektrycznych pojazdów dostawczych na świecie.

Arrival projektuje i produkuje swoje pojazdy elektryczne od podstaw oraz wytwarza własne komponenty dla swoich pojazdów, np.: podwozia, układy napędowe, nadwozia oraz elektronikę. Ponieważ pojazdy Arrival mają konstrukcję modułową ze standaryzowanymi częściami, konieczność konserwacji jest ograniczona, a koszty użytkowania mniejsze.

- UPS jest solidnym partnerem strategicznym Arrival. Dostarcza nam cennych informacji o sposobie użytkowania elektrycznych pojazdów dostawczych na drogach, co pozwala nam w pełni zoptymalizować te pojazdy pod kątem potrzeb kierowcy - powiedział Denis Sverdlov, dyrektor generalny Arrival. - Nasze zespoły współpracowały w celu opracowania znakomitych pojazdów elektrycznych, opartych na naszych elastycznych "platformach deskorolkowych" (ang. skateboard platforms) dostosowanych do potrzeb UPS w zakresie kierowania, ładowania/rozładowywania oraz operacji zaplecza. Cieszymy się, że ta inwestycja oraz zamówienie na pojazdy jeszcze bardziej zacieśni naszą współpracę.

Pojazdy Arrival będą wyprodukowane w mikrofabrykach przy użyciu lekkich i trwałych materiałów, które firma projektuje i wytwarza we własnym zakresie. UPS chce wykorzystać pojazdy elektryczne w Europie i Ameryce Północnej.

- Nasza inwestycja w Arrival i współpraca z tą firmą jest w zgodzie ze strategią transformacji UPS, która zakłada wdrażanie najnowocześniejszych technologii - powiedział Carlton Rose, prezes UPS Global Fleet Maintenance & Engineering. - Te pojazdy to najbardziej zaawansowane na świecie pojazdy dostawcze, które wyznaczają nowe standardy inteligentnych, elektrycznych i połączonych z siecią rozwiązań.

Źródło: UPS

O pojazdach elektrycznych czytaj także:
- Koncepcyjne elektryczne samochody ciężarowe od Volvo Trucks

Ostatnio zmieniany w piątek, 07 luty 2020 12:39
Zaloguj się by skomentować

Strony internetowe