Zaloguj się

Panattoni Park Legnica - nowy obiekt w portfolio Accolade

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Fot. Accolade Fot. Accolade

Accolade - międzynarodowy inwestor na rynku nieruchomości komercyjnych - zainwestuje w Legnicy i wybuduje park przemysłowy o powierzchni blisko 90 tys. m kw. powierzchni magazynowo-produkcyjnej. Budowa odbędzie się w czterech etapach. Pierwszy zakończy się oddaniem do użytku 26,2 tys. m kw. w sierpniu br. Szacunkowa wartość projektu to 60 mln euro.

Accolade inwestuje w Legnicy już po raz drugi. Firma wybudowała już na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej obiekt typu build-to-suit o powierzchni 23 tys. m kw., którego najemcą został największy na świecie producent pasów do przenoszenia mocy dla przemysłu i motoryzacji - firma Gates.

- Jesteśmy liderami w rewitalizacji starych, poprzemysłowych terenów, które w Polsce stanowią już 50% naszego portfolio. Realizowany przez Accolade park w Legnicy powstaje w południowo-wschodniej części miasta na terenie byłego lotniska - przedwojennej bazy dla sterowców, która została formalnie zlikwidowana 4 lata temu. Teraz damy jej nowe życie, tworząc nowoczesny park, wyposażony w oświetlenie LED i spełniający surowe wymagania certyfikatu BREEAM - mówi Michał Białas, Head of Poland w Accolade.

- Położenie, dostępność pracowników i bliskość autostrady A4 powoduje, że jest to bardzo atrakcyjna lokalizacja zarówno dla firm logistycznych, dystrybutorów, jak i firm produkcyjnych. Potwierdza to bardzo duże zainteresowanie potencjalnych najemców, czego efektem jest wynajęcie blisko połowy dostępnej powierzchni na pół roku przed planowanym zakończeniem prac budowlanych w pierwszym etapie inwestycji - dodał Michał Białas.

Województwo dolnośląskie jest uprzemysłowione. Czas transportu z Legnicy do Wrocławia wynosi tylko 45 minut jazdy samochodem. W 2 godziny można udać się z Legnicy do Drezna i Katowic. Odległość od przejścia granicznego z Niemcami wynosi zaledwie 95 km, zaś do granicy czeskiej 65 km. Ulica Spółdzielcza, gdzie rozpoczęła się budowa parku, jest dobrze skomunikowana zarówno z centrum miasta, jak i trasą szybkiego ruchu S3 ze Szczecina do Pragi oraz autostradą A4 łączącą Drezno z przejściem granicznym z Ukrainą w Korczowej.

Źródło: Accolade

O nowych inwestycjach logistycznych czytaj także:
- Savills Investment Management kupił park logistyczny pod Wrocławiem
- InPost buduje centrum logistyczne w Krakowie

Ostatnio zmieniany w piątek, 07 luty 2020 14:07
Zaloguj się by skomentować