Zaloguj się

Panattoni sprzedał 5 parków logistycznych inwestorowi z Azji

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Panattoni sprzedał 5 parków logistycznych inwestorowi z Azji Fot. Panattoni

Azjatycki inwestor nabył od Panattoni łącznie 280 000 m kw. powierzchni przemysłowej w pięciu parkach logistycznych w strategicznych lokalizacjach. W transakcji pośredniczyła firma Savills Investment Management.

Zakupione nieruchomości to: Panattoni Park Warsaw North (ok. 54 000 m kw.) oraz Panattoni Park Warsaw South (ok. 38 000 m kw.) w Warszawie, Panattoni Park Śląsk I (ok. 33 500 m kw.) na Śląsku, Panattoni Park Poznań IV (ok. 86 500 m kw.) w Wielkopolsce oraz Panattoni Park Szczecin II (ok. 70 000 m kw.) w Szczecinie. Panattoni nadal zostanie zarządcą wszystkich sprzedanych obiektów.

- Apetyt inwestorów na aktywa logistyczne i przemysłowe stale rośnie w całej Europie, zwłaszcza w Polsce ze względu na jej zalety ekonomiczne i lokalizacyjne. Dla Panattoni to bardzo ważna transakcja portfelowa, gdyż udało się nam zbudować (wspólnie z naszymi różnymi inwestorami) jeden z najlepszych portfeli parków logistycznych zlokalizowanych na głównych rynkach. Dodatkowo kolejny raz, przy okazji zbycia inwestycji, pozostaniemy zarządcą tych nieruchomości - powiedział Robert Dobrzycki, CEO Panattoni Europe.

- Cieszymy się, że mogliśmy doradzić azjatyckiemu inwestorowi przy ich pierwszym przejęciu w Europie kontynentalnej i osiągnąć ważny krok w budowie dużego, zdywersyfikowanego ogólnoeuropejskiego portfela logistycznego. Z niecierpliwością oczekujemy dalszego rozwoju w 2020 r. i rozważamy już szereg możliwości w innych krajach. Dzięki tej transakcji wartość naszych aktywów pod zarządzaniem w Polsce osiągnęła ponad 1,3 mld euro, przy czym kontrakty na wyłączność opiewają na kolejne 250 mln euro - komentuje transakcję Jon Crossfield, dyrektor ds. partnerstw strategicznych w Europie z Savills Investment Management.

To pierwszy zakup nieruchomości logistycznych na polskim rynku zrealizowany przez azjatyckiego inwestora.

- Polska to obowiązkowa lokalizacja dla międzynarodowych inwestorów, a sektor logistyczny znajduje się w centrum ich zainteresowania. Najlepsze aktywa magazynowe oferują bezpieczny i stabilny dochód, przyciągając kapitał z całego świata, w tym nowe fundusze z Azji, które do tej pory nie były aktywne na polskim rynku - stwierdził John Palmer, dyrektor zespołu doradztwa inwestycyjnego w sektorze nieruchomości magazynowych i przemysłowych w Savills Polska.

Źródło: Panattoni

O inwestycjach logistycznych czytaj także:
- Panattoni Park Legnica - nowy obiekt w portfolio Accolade
- InPost buduje centrum logistyczne w Krakowie

Ostatnio zmieniany w wtorek, 11 luty 2020 11:14
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe