Zaloguj się

DB Schenker otworzył w Dubaju centrum logistyczne zasilane w pełni energią słoneczną

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
DB Schenker otworzył w Dubaju centrum logistyczne zasilane w pełni energią słoneczną Fot. DB Schenker

Pierwsze zasilane w pełni energią słoneczną centrum logistyczne DB Schenker ma powierzchnię 33 tys. m kw. i znajduje się na południu Dubaju, w bezpośrednim sąsiedztwie międzynarodowego portu lotniczego Al Maktoum.

DLC II będzie centralnym regionalnym centrum logistycznym na Bliskim Wschodzie dla klientów DB Schenker, w tym Unilever - głównego lokalnego partnera i jednego z wiodących na świecie dostawców produktów do pielęgnacji domu, pielęgnacji urody i higieny osobistej oraz żywności i napojów.

- DLC II pokazuje jasno: planujemy i działamy w sposób zrównoważony. Dzięki temu jesteśmy jednym z wiodących dostawców usług logistycznych na świecie. Wykorzystujemy zasoby w sposób rozsądny ekologicznie, aby zmniejszyć emisję CO2 i koszty. Zrównoważony rozwój tworzy przewagę konkurencyjną dla naszych klientów i dla nas - powiedział Xavier Garijo, Member of the DB Schenker Board for Contract Logistics.

Powierzchnia 33 tys. m kw. nowego centrum logistycznego umożliwia składowanie 90 tys. europalet. Dodatkowo na usługi o wartości dodanej (VAS) przeznaczona została antresola o powierzchni 3 tys. m kw. Obiekt posiada system kontrolujący temperaturę.
Zakres usług DLC II obejmuje: magazynowanie materiałów niebezpiecznych, różnego rodzaju VAS, dystrybucję i usługi dostawcze oraz transport morski i lotniczy. Obiekt znajduje się w jednej z najważniejszych stref wolnego handlu w regionie. Bezpośrednie połączenia z portu morskiego Jebel Ali i międzynarodowego portu lotniczego Al Maktoum umożliwiają szybki i efektywny transport. Budowa DLC II zakończyła drugi z trzech etapów planu rozwoju rozbudowy logistyki kontraktowej w Dubaju. Do 2021 r. DB Schenker chce uruchomić tu kolejny obiekt logistyczny o powierzchni 80 tys. m kw.
Centrum logistyczne w Dubaju jest jednym z serii ekomagazynów DB Schenker. Inne tego typu zielone magazyny znajdują się w: Singapurze, Helsinkach, Klagenfurcie, Tilburgu i Dortmundzie. Obiekty magazynowe DB Schenker są również sukcesywnie wyposażane w oświetlenie LED.

Źródło: DB Schenker

O ekologistyce czytaj także:
- DSV dla czystego powietrza
- Kuehne + Nagel w sojuszu na rzecz ochrony klimatu

Ostatnio zmieniany w środa, 12 luty 2020 13:43
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe