Zaloguj się

Panattoni wchodzi na rynek hiszpański

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Panattoni wchodzi na rynek hiszpański Fot. Panattoni Europe

Panattoni poszerza swoją działalność w Europie. Niedawno uruchomił biuro w Holandii, a teraz będzie obecny także w Hiszpanii, otwierając przedstawicielstwa w Madrycie i Barcelonie.

Panattoni dysponuje już 9,6 mln m kw. powierzchni przemysłowej w Europie. Jest obecny na największych rynkach logistycznych kontynentu, w tym: niemieckim, brytyjskim, holenderskim i polskim. Deweloper ma swoje oddziały także w Czechach i na Słowacji. W tej chwili otwiera swoje przedstawicielstwo w Hiszpanii - w głównych ośrodkach logistycznych Półwyspu Iberyjskiego, czyli w Madrycie i Barcelonie. Ośrodkami w Hiszpanii będą kierować: Gustavo Cardozo Lupi, dyrektor zarządzający oraz Miguel Vera Cabrero, dyrektor ds. finansowania strukturalnego i operacji.
Powierzchnia magazynowa w Hiszpanii liczy obecnie 22,1 mln m kw. (dane za trzeci kwartał 2019 roku). Sieć drogowa obejmuje tu ponad 370 tys. km, w tym 15,5 tys. km autostrad. Długość linii kolejowych wynosi około 16 tys. km, z czego 2,6 tys. km stanowi kolej dużych prędkości. Dużą rolę w handlu zagranicznym odgrywa transport morski. Sektor logistyczny rozwija się w Hiszpanii bardzo szybko. Wpływ na to ma wymiana zagraniczna i wzrost handlu internetowego. Sprzedaż e-commerce w Hiszpanii szacowana jest już na ponad 25 mld euro (34 mld euro obrót B2C e-commerce), a sektor rośnie w tempie ponad 15% rocznie. Zakupy w Sieci dokonuje aż 63 proc. hiszpańskich internautów. Zwiększa to popyt w sektorze magazynowania i dystrybucji.

- Pozycja Hiszpanii i Portugalii w Europie, w połączeniu z jej silną infrastrukturą i kosztami pracy, czyni ją bardzo atrakcyjnym rynkiem dla inwestycji logistycznych. Do tego kraj znajduje się na przecięciu śródziemnomorskiego i atlantyckiego korytarza transportowego, stając się tym samym bramą nie tylko do rynków Europy, ale także: Ameryki Łacińskiej, Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu - mówi Robert Dobrzycki, Chief Executive Officer Panattoni.

Powołany na stanowisko dyrektora zarządzającego Gustavo Cardozo Lupi ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w branży nieruchomości. Od 2002 roku był związany z Prologis. Przez ostatnie 13 lat zajmował stanowiska Country Manager i Senior Vice-President, zarządzając zespołem 11 specjalistów i portfelem ponad 1 300 000 m kw. aktywów logistycznych o wartości ponad 980 mln EUR. Gustavo był również zaangażowany w pozyskanie ponad 1 mln m kw. gruntów, a także zbył ponad 500 000 m kw. aktywów. Przed dołączeniem do Prologis pracował jako Project Manager w: Wenezueli, USA oraz na Wyspach Turks i Caicos (BWI).

Źródło: Panattoni Europe

O inwestycjach logistycznych czytaj także:
- DB Schenker otworzył w Dubaju centrum logistyczne zasilane w pełni energią słoneczną
- Strategiczne Studium Lokalizacyjne Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego - trwają konsultacje społeczne

Ostatnio zmieniany w wtorek, 18 luty 2020 12:42
Zaloguj się by skomentować