Zaloguj się

Dachser dostarcza szkło do nowych tarcz Big Bena

Dachser dostarcza szkło do nowych tarcz Big Bena Fot. Dachser

Trwa renowacja londyńskiego Big Bena. Dachser przetransportuje z niemieckiej huty szkła Lamberts do Londynu 1300 paneli z dmuchanego szkła potrzebnych do odnowienia tarcz słynnego zegara.

Minęło już ponad dwa i pół roku od ostatniego bicia zegara na wieży Elizabeth Tower. Londyn chce przywrócić jeden ze swoich symboli do życia - trwają intensywne prace nad jego uruchomieniem. Jednym z elementów wymagających wymiany są cztery siedmiometrowe, niezwykle efektowne, tarcze zegara. Każda z nich składa się z ponad 300 szklanych tafli, połączonych ze sobą pozłacaną ramą. Nowe szkło dla Big Bena zostało wyprodukowane ręcznie w bawarskiej Glashütte Lamberts. Dalsza obróbka, czyli precyzyjne przycięcie poszczególnych kawałków tak, by idealnie pasowały do tarcz w zegarowej wieży, będzie przeprowadzana przez brytyjską firmę w Londynie.

- Jest to jeden z najbardziej znanych zabytków na świecie. To niezwykle poruszające, kiedy pomyślimy, że to właśnie my wytwarzamy do niego szkło. Jesteśmy z tego dumni - mówi Robert Christ, dyrektor marketingu w Glashütte Lamberts.

Przewiezienie tak kruchego, delikatnego i cennego szkła jest dużym wyzwaniem logistycznym - wymaga ogromnej precyzji i specjalistycznej wiedzy, by towar dotarł do miejsca przeznaczenia bez żadnych uszkodzeń. Misję tę powierzono firmie Dachser. Międzynarodowy operator logistyczny specjalizuje się w transporcie drobnicowym. Firma ma już doświadczenie przy podobnych przedsięwzięciach. Kilka lat temu dostarczała szkło z Glashütte Lamberts do Pałacu Buckingham.

- Jesteśmy partnerem huty szkła Lamberts od 2009 roku i obsługujemy ich też w innych europejskich krajach. Dzięki ścisłej współpracy z naszymi klientami możemy tworzyć rozwiązania transportowe dopasowane do bardzo konkretnych wymagań, tak jak w tym przypadku - mówi Angela Puchtler z centrum logistycznego Dachser w Hof. - Jesteśmy dumni z tego, że od strony logistycznej przyczyniamy się do przywrócenia świetności Elizabeth Tower.

Renowacja ulubieńca londyńczyków i londyńskich turystów zakończy się w drugiej połowie 2021 roku.

Źródło: Dachser

O transporcie czytaj także:
- Największa tarcza do drążenia tuneli kolejowych trafi do Łodzi
- Fracht FWO Polska przewiózł największy kombajn zbożowy na świecie

Ostatnio zmieniany w środa, 19 luty 2020 12:19
Zaloguj się by skomentować