Zaloguj się

Centrum logistyczne Zalando pod Łodzią otwarte

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Centrum logistyczne Zalando pod Łodzią otwarte Fot. Zalando

Firma branży modowej Zalando uruchomiła trzecie centrum logistyczne w Polsce. Nowy magazyn w Głuchowie k. Łodzi ma powierzchnię 130 tys. m kw. i będzie obsługiwał dostawy dla klientów ze wszystkich rynków, a zwłaszcza z Polski, Niemiec, Austrii i Czech.

To jeden z największych obiektów logistycznych w Polsce. Podobnie jak magazyn Zalando w Szczecinie został wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania intralogistyczne, np. dwie pięciopoziomowe wieże wysokiego składowania, które mogą pomieścić do kilkunastu milionów sztuk towaru. Obiekt cechuje się wysokim poziomem automatyzacji, który zapewniają cztery sortowniki marki "Optimus Sorters" sortujące produkty pod konkretne zamówienie.
Zarządzanie centrum powierzono podwykonawcy - DHL Supply Chain. Do obsługi nowego centrum zatrudniono około 1200 pracowników. W przyszłości ich liczba ma wzrosnąć do 2500.

- Wraz z ogólnym rozwojem Zalando, stale rośnie nasza sieć logistyczna. Cieszymy się, że dołącza do niej Głuchów, ponieważ wesprze nas w zaspokajaniu potrzeb naszych klientów. Wraz z naszym zaufanym partnerem - DHL - z pewnością będziemy kontynuować świadczenie najwyższej jakości usług, które nasi klienci już poznali i których od nas oczekują - mówi Neil Bennett, Director Warehouse Operations w Zalando.

- Cieszymy się, że możemy wspierać naszego klienta w rozwoju i umożliwiać realizowanie strategii. Konsekwentnie koncentrujemy się na zapewnieniu najwyższej jakości usług i wyjątkowej jakości Zalando poprzez inwestowanie w naszych ludzi i procesy. Zawsze pamiętamy o tym, że sukces naszej współpracy z Zalando znajduje odzwierciedlenie w zadowoleniu klienta końcowego - mówi Andries Retief, CEO DHL Supply Chain Central and Eastern Europe.

Argumentami za wyborem lokalizacji w Głuchowie były: wysoki potencjał zatrudnienia, dobre położenie geograficzne i infrastruktura z bezpośrednim dostępem do dróg ekspresowych 1 i 12. Duży wpływ na decyzję miała również bardzo dobra współpraca z samorządem gminy Tuszyn.

Źródło: Zalando

O inwestycjach logistycznych czytaj także:
- Panattoni wchodzi na rynek hiszpański
- Panattoni sprzedał 5 parków logistycznych inwestorowi z Azji

Ostatnio zmieniany w piątek, 21 luty 2020 15:56
Zaloguj się by skomentować