Logo
Wydrukuj tę stronę

Amazon otwiera nowoczesne, zrobotyzowane centrum logistyczne w Gliwicach

Amazon otwiera nowoczesne, zrobotyzowane centrum logistyczne w Gliwicach Fot. Amazon

Nowe centrum będzie już ósmym obiektem logistycznym Amazona w Polsce i trzecim na Śląsku. Inwestycja przyniesie 1000 miejsc pracy i ruszy pod koniec drugiego kwartału 2020 roku.

Do tej pory Amazon uruchomił siedem centrów logistycznych w Polsce - w Poznaniu, Kołbaskowie, Sosnowcu, Pawlikowicach, Okmianach oraz dwa we Wrocławiu. Firma posiada także biuro korporacyjne, oddział Amazon Web Services w Warszawie oraz Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku. Dotychczas, od 2014 roku, Amazon zatrudnił łącznie ponad 16000 pracowników w Polsce.
Na Śląsku, w Sosnowcu, funkcjonują dwa budynki Amazona - jeden o powierzchni 11 000 m kw., specjalizujący się w nadrukach na koszulki i etui na telefony oraz drugi, o powierzchni 105 tys. m kw., który realizuje zamówienia na odzież i obuwie.
Nowe centrum logistyczne w Gliwicach będzie największym obiektem Amazona w Polsce o powierzchni 210 000 m kw. Będą tu wykorzystywane nowe technologie Amazon Robotics. Pracownicy obiektu będą odpowiadać za realizację zamówień klientów na produkty o małej i średniej wielkości, takie jak: książki, rzeczy codziennego użytku czy elektronika. W procesach składowania i kompletowania wesprze ich 3 900 robotów transportowych. Skróci to czas wysyłki przesyłek do klientów oraz zwiększy przestrzeń magazynową.

- Cieszymy się, że to właśnie w Gliwicach powstało kolejne nowoczesne Centrum Logistyki E-commerce Amazon. Wychodzimy z atrakcyjną ofertą pracy, jednocześnie dając szansę na rozwój w jednej z najbardziej dynamicznych firm technologicznych na świecie. Amazon w Gliwicach wesprze także lokalne społeczności i współpracujące z nami przedsiębiorstwa - mówi Marian Sepesi, dyrektor regionalny Amazon w Polsce.

- Umiejscowienie inwestycji przez Amazon w Gliwicach to dowód na dużą atrakcyjność naszego województwa dla międzynarodowych korporacji. Staramy się dbać o infrastrukturę i warunki, które przyciągają zagranicznych inwestorów, ale także budować klimat współpracy i dialogu, na którym opierają się relacje z nowoczesnym, odpowiedzialnym biznesem - powiedział marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

Deweloperem inwestycji jest firma Panattoni Europe.

- Najnowsza inwestycja realizowana przez Panattoni Europe dla Amazon jest wyjątkowa pod każdym względem. Ten czteropoziomowy obiekt wyposażony w technologię Amazon Robotics zajmować będzie rekordową w skali europejskiej powierzchnię ponad 210 000 m kw. Z organizacyjnego punktu widzenia ten projekt był dla nas wspaniałym wyzwaniem - stwierdził Robert Dobrzycki, prezes Panattoni Europe.

W tej chwili trwa rekrutacja pracowników do obsługi powstającego centrum w Gliwicach. Pracownicy Amazon otrzymają wynagrodzenie w wysokości od 20 zł/godzinę brutto, pakiet dodatkowych świadczeń i możliwości rozwoju kariery. Poszukiwani są pracownicy na stanowiska specjalistyczne, kierownicze i poziomu początkowego.

- W Amazon staramy się tworzyć jak najlepsze warunki pracy dla naszych pracowników. Oferujemy prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie, ciepłe posiłki za złotówkę, bezpłatny transport do pracy i z powrotem na wybranych trasach czy bonus miesięczny do 15% - w tym 8% za frekwencję indywidualną i 7% za produktywność zespołu. Wierzymy, że dobre miejsce pracy to również zapewnianie odpowiednich warunków do rozwoju. Z tego względu, w ramach programu "Postaw na swój rozwój" pokrywamy nawet 95% kosztów kształcenia na kursach, dzięki którym pracownicy zdobywają nowe umiejętności i kompetencje szczególnie poszukiwane na rynku pracy - mówi Marta Dworowska, dyrektor HR w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Wszystkie aktualne oferty pracy dostępne są na stronach internetowych www.pracujwamazon.pl oraz www.amazon.jobs/gliwice
Więcej o gliwickim centrum Amazona oraz szerszą wypowiedź Mariana Sepesi, dyrektora regionalnego Amazon będzie można przeczytać już wkrótce w najnowszym numerze czasopisma "Logistyka" 2020 nr 1 w artykule pt. "Amazon Robotics".

Źródło: Amazon

O inwestycjach logistycznych czytaj także:
- Centrum logistyczne Zalando pod Łodzią otwarte
- Panattoni wchodzi na rynek hiszpański

Ostatnio zmieniany w piątek, 28 luty 2020 13:03
© 2000-2022 Sieć Badawcza Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny