Zaloguj się

W Małaszewiczach prawdopodobnie powstanie japoński największy park logistyczny w Europie

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
W Małaszewiczach prawdopodobnie powstanie japoński największy park logistyczny w Europie Fot. CARGOTOR

Japonia jest zainteresowana zwiększeniem przewozu ładunków kontenerowych do Unii Europejskiej. 20 lutego 2020 r. w Małaszewiczach odbyła się wizyta studyjna delegacji Ministerstwa Infrastruktury Japonii w celu weryfikacji możliwości operacyjnych rejonu Małaszewicze.

Delegacji przewodniczył Pan Shogo Miyajima - radca ministra infrastruktury ds. międzynarodowej logistyki. Goście z Japonii zapoznali się m.in. z obiektami infrastruktury kolejowej, która jest istotna dla procesu przewozu i przeładunku ładunków kontenerowych. Odwiedzili terminal kontenerowy należący do PKP CARGO TERMINALE oraz nastawnię w Kobylanach prowadzoną przez CARGOTOR - niezależnego zarządcę infrastruktury kolejowej.
Koncepcja Parku Logistycznego Małaszewicze jest jedną z najważniejszych inwestycji w Polsce. Coraz większy obrót towarami pomiędzy Azją a Europą stwarza konieczność udrożnienia sieci transportowej na Nowym Jedwabnym Szlaku.
Małaszewicze mają szansę stać się potężnym przeładunkowym hubem Europy, który spełniałby ważną rolę w transporcie intermodalnym pomiędzy Azją a Europą. Park Logistyczny Małaszewicze może być też ważnym punktem wspierającym przeładunek towarów dla Rail Baltica - linii kolejowej, która jest elementem transeuropejskiego korytarza transportowego, łączącego Węgry i Słowację z portami krajów nadbałtyckich. Realizacja planu powstania parku logistycznego w Małaszewiczach to duża szansa dla Polski.

Źródło: CARGOTOR

O Nowym Jedwabnym Szlaku czytaj także:
- Hrubieszów powitał pierwszy pociąg z Chin, który wjechał szerokim torem LHS bez przeładunku na granicy
- Nowy Jedwabny Szlak - szansa dla kolejowych przewozów towarów w Polsce

Ostatnio zmieniany w piątek, 28 luty 2020 15:23
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe