Zaloguj się

Awaryjny plan Dachsera i czartery cargo do Chin

Koronawirus paraliżuje łańcuchy dostaw i ogranicza transport przesyłek lotniczych. Firmy logistyczne opracowują plany awaryjne. Dachser Air & Sea Logistics uruchomił specjalne loty czarterowe z Frankfurtu do Chin. Korzystają z nich również klienci z Polski.

Ze względu na epidemię wirusa COVID-19 wiele linii lotniczych musiało zawiesić loty do Chin. Ma to wpływ na ograniczenie dostępu do przestrzeni cargo. Chcąc zaradzić tej sytuacji, zespół Dachser Global Management Air organizuje własne loty czarterowe do Chin. Pierwszy z kilku zaplanowanych lotów do Szanghaju przebiegł pomyślnie. W ramach tego rejsu Dachser przetransportował m.in. różnego rodzaju środki medyczne. Dachser Polska również wykorzystuje to rozwiązanie i realizuje pilne przesyłki do Chin. Klientami Dachsera są głównie firmy branży motoryzacyjnej. Awaryjnym transportem wysyłane są również maszyny, urządzenia i pilne dostawy maseczek ochronnych.
Kolejne rejsy czarterowe z Frankfurtu będą realizowane do końca marca. Rozważana jest także opcja organizacji lotów z Europy, Stanów Zjednoczonych oraz Ameryki Łacińskiej.

- Dzięki temu dedykowanemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom niezawodne możliwości w zakresie transportu do Chin, a tym samym reagować na ograniczenia związane z rozwojem nowego koronawirusa - mówi Timo Stroh, szef Global Air Freight w Dachser.

Źródło: Dachser

O transporcie lotniczym czytaj także:
- Lotnicze cargo w Niemczech na plusie
- Ponadgabarytowy just-in-time do Australii

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 02 marzec 2020 15:26
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe