Zaloguj się

Media Markt z usługą dostawy tego samego dnia

Media Markt z usługą dostawy tego samego dnia Fot. MediaMarkt

MediaMarkt, sieć sprzedająca elektronikę użytkową na polskim rynku, wprowadził usługę dostawy tego samego dnia. Klienci sklepu internetowego mogą teraz otrzymać wybrane produkty w ciągu kilku godzin od złożenia zamówienia.

Dla internautów kupujących online ważna jest łatwość i wygoda zakupów oraz oczywiście szybka dostawa. Sieć sprzedażowa MediaMarkt wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i uruchamia nową usługę dla użytkowników sklepu internetowego. Tysiące produktów z oferty MediaMarktu można już zamówić z dostawą tego samego dnia. Są one oznaczone informacją "Dostarczymy dziś".

Obecnie z usługi dostawy tego samego dnia mogą skorzystać mieszkańcy Katowic, Łodzi, Poznania, Wrocławia i Krakowa, którzy przy zamówieniach złożonych w dniu roboczym do godziny 11.30 otrzymają produkty w godzinach 18.00-22.00 oraz mieszkańcy aglomeracji warszawskiej, dla których udostępniono dwie opcje dostawy:
- zamówienie złożone do godz. 11.30 zostanie zrealizowanie w godz. 14.00 - 17.00,
- zamówienie złożone do godz. 15.30 zostanie zrealizowane w godz. 18.00 - 22.00.

Koszt przesyłki zrealizowanej w ramach Same Day Delivery wynosi 19,99 zł. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej sklepu. Już wkrótce usługa dostawy tego samego dnia poszerzy swój zasięg o 7 kolejnych miast.

- Naszym priorytetem jest harmonijny rozwój wszystkich kanałów dystrybucji, dzięki czemu jesteśmy zawsze blisko klientów, odpowiadając na ich oczekiwania. Dla użytkowników nowoczesnych technologii czas dostawy jest jednym z kluczowych czynników wpływających na satysfakcję z realizacji procesu zakupowego. Nowa usługa idealnie wpisuje się w naszą strategię klientocentryzmu - mówi Alpay Güner, CEO MediaMarktSaturn Polska.

- Wprowadzenie przez MediaMarkt dostawy tego samego dnia na obszarze 6 miast w Polsce jest ważnym krokiem w rozwoju logistyki e-handlu - komentuje Arkadiusz Kawa, Dyrektor ŁUKASIEWICZ - Instytutu Logistyki i Magazynowania. -  Nie jest to pierwsza firma z tej branży, bo inne sieci sprzedające elektronikę już to robią. np. Komputronik z usługą Turbokurier. Ten śmiały krok może oczywiście zachęcić pozostałych graczy rynkowych. Trzeba jednak pamiętać, że usługi Same Day Delivery są droższe. Wymagają współpracy z firmą KEP, która świadczy usługi dostaw tego samego dnia, lub samodzielnego świadczenia takiej usługi. Poza tym do sprawnej dystrybucji potrzebne są lokalne magazyny lub punkty sprzedaży, z których wysyłany jest towar do klienta. Nasze badania pokazują, że polscy klienci nadal bardziej preferują bezpłatną dostawę i są skłonni dłużej poczekać. Nie oznacza to jednak, że ten trend nie będzie się zmieniać.

O handlu elektronicznym czytaj także:
- 1 marca rusza Platforma Żywnościowa
- W jaki sposób sprzedawcy online będą mogli rozwinąć się w 2020 roku?

Ostatnio zmieniany w środa, 04 marzec 2020 08:13
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe