Zaloguj się

Nowy oddział ROHLIG SUUS Logistics na Słowacji

ROHLIG SUUS Logistics SA otworzył kolejną siedzibę w Europie Środkowo-Wschodniej. Po nowej placówce w Koprze w Słowenii przyszedł czas na Słowację. Nowy oddział, znajdujący się na lotnisku w Bratysławie, ma usprawnić obsługę klientów w tym regionie.

Wartość słowackiego rynku logistycznego przekroczyła już 5 miliardów euro. Jego cechą charakterystyczną jest rozdrobnienie - obsługuje go ponad 800 firm spedycyjnych, z czego sześciu największych kontroluje jedynie 9 proc. całego rynku. Należy jednak zaznaczyć, że rynek przewozów towarowych stabilnie się rozwija.

- Otwierając oddział w Bratysławie, kontynuujemy budowę swojej pozycji w regionie, rozwijając w pierwszej kolejności usługi we frachcie morskim i lotniczym, całopojazdowym oraz kolejowym. W ten sposób chcemy być wszędzie tam, gdzie potrzebują nas klienci. Wiele międzynarodowych korporacji, ale również nasi polscy klienci, coraz częściej postrzega Polskę, Czechy, Słowację i Węgry jako jeden rynek - mówi Tadeusz Chmielewski, prezes zarządu ROHLIG SUUS Logistics.

Fracht drogowy ma największy udział w transporcie na Słowacji, a najszybciej rozwijającym się obszarem jest fracht lotniczy, który wzrósł o 21 proc. w 2017 r., 9 proc. w 2018 r. i 13 proc. w pierwszej połowie 2019 r. ROHLIG SUUS Logistics chce w ciągu najbliższych lat zostać jednym z największych operatorów logistycznych na Słowacji. Nowy oddział jest siódmym zagranicznym biurem firmy otwartym w ostatnich dwóch latach. Poza Polską i Słowacją posiada także oddziały w Czechach, Słowenii, na Węgrzech i w Rosji.

Ostatnio zmieniany w środa, 11 marzec 2020 12:00
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe