Zaloguj się

LogiMAT 2020 odwołany, Hannover Messe przeniesione na lipiec!

Wczoraj (4 marca) po godzinie 17:00, organizator targów LogiMAT 2020 podjął decyzję o odwołaniu tego ważnego wydarzenia logistycznego ze względu na rosnące zagrożenie koronawirusem. Dzień wcześniej otrzymaliśmy informację o przesunięciu innych dużych targów - Hannover Messe - na lipiec.

LogiMAT 2020 odwołany

Ze względu na rosnące ryzyko infekcji koronawirusem COVID-19 w Niemczech, szczególnie w regionie Stuttgartu, Departamentu Zdrowia okręgu Esslingen nakazał niezwłocznie odwołać targi LogiMAT 2020.

- Jest to dla nas bardzo gorzka decyzja, ponieważ LogiMAT Stuttgart ma ogromne znaczenie dla globalnego przemysłu intralogistycznego. Odwołanie LogiMAT 2020 z powodu nieprzewidzianych okoliczności wydarzyło się po raz pierwszy w 18-letniej historii tej imprezy. Niestety, nie udało nam się znaleźć odpowiedniego terminu, aby przesunąć targi na drugą połowę roku - wyjaśnia Christoph Huss, partner zarządzający EUROEXPO.

Kolejny LogiMAT odbędzie się w Stuttgarcie dopiero w marcu 2021 roku.

Hannover Messe przesunięte na lipiec

Deutsche Messe - organizator HANNOVER MESSE 2020 podjęło decyzję o przeniesieniu targów na lipiec br. Główny wpływ na podjęcie takiej decyzji wywarły zalecenia Regionalnego Urzędu ds. Zdrowia w Hanowerze związane z epidemią COVID-19. Regionalny Urząd ds. Zdrowia w Hanowerze zdecydowanie zalecił, aby Deutsche Messe postępowała zgodnie z radami Instytutu Roberta Kocha. Podczas organizacji imprez masowych należy obecnie wdrożyć kompleksowe środki ochrony zdrowia. Działania prewencyjne powinny obejmować instalację stacji mierzących temperaturę osób odwiedzających wystawę przy wszystkich wejściach i uniemożliwiające wejście do centrum wystawienniczego osobom z obszarów ryzyka, a nawet osobom, które miały kontakt z osobami z obszarów ryzyka. Oznacza to wymóg przeprowadzania kompleksowej oceny wszystkich uczestników targów - od wystawców i odwiedzających po usługodawców, konstruktorów wystaw i firmy cateringowe. Deutsche Messe nie jest w stanie wdrożyć proponowanych środków, wobec tego podjęto decyzję o przeniesieniu imprezy na 13-17 lipca 2020.

- Wraz z datą lipcową oferujemy naszym wystawcom najwcześniejszy możliwy termin na przedstawienie swoich innowacji globalnej publiczności - mówi dr Jochen Köckler, prezes zarządu Deutsche Messe AG. - Biorąc pod uwagę globalne wyzwania gospodarcze wywołane przez koronawirusa w pierwszej połowie roku, nowa data oferuje ogromne możliwości. Dzięki temu najważniejsze światowe targi przemysłowe mogą stanowić ważny bodziec dla gospodarki.

- VDMA wspiera decyzję Deutsche Messe AG. Jeśli chodzi o obecne wyzwania spowodowane przez koronawirusa, odłożenie HANNOVER MESSE do lipca jest najlepszą możliwą opcją - mówi dyrektor generalny VDMA Thilo Brodtmann. - Zakładamy, że sytuacja uspokoi się w nadchodzących miesiącach i że przemysł maszynowy odniesie wówczas korzyść z ożywienia koniunktury.

Ostatnio zmieniany w środa, 11 marzec 2020 11:54
Zaloguj się by skomentować