Zaloguj się

Dachser inwestuje we Wrocławiu

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Dachser inwestuje we Wrocławiu Fot. Dachser

Dolnośląski oddział Dachsera przeniósł się do nowo wybudowanego obiektu w Nowej Wsi Wrocławskiej. Operator logistyczny trzykrotnie zwiększy jego przepustowość przeładunkową i rozwinie biznes w południowo-zachodniej Polsce.

Dachser dysponuje teraz nowoczesną halą o powierzchni 15 500 m kw. Mieści ona terminal przeładunkowy oraz magazyn wysokiego składowania na blisko 17 000 miejsc paletowych

- Dolny Śląsk, m.in. dzięki bliskości granic, jest od lat w eksportowej czołówce wśród polskich województw, a wiele firm ma tu swoje fabryki i magazyny. Dachser pomaga im rozwijać sprzedaż zagraniczną. Dziś dolnośląskim przedsiębiorcom oferujemy już 14 codziennych międzynarodowych połączeń transportowych. Dzięki najnowszej inwestycji pod Wrocławiem będziemy mogli uruchamiać kolejne linie do ważnych rynkowo zagranicznych destynacji i nadal rosnąć wraz z tutejszym biznesem - mówi dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce.

Powierzchnia dolnośląskiego oddziału zwiększyła się ponad dwukrotnie. W nowej hali o wysokości 10 m przeznaczono około 5 300 m kw. na tzw. terminal cross-dockowy (przeładunkowy). W obiekcie znajduje się 60 bram przeładunkowych oraz miejsca na pola odkładcze dla stosowanych przez operatora nadwozi wymiennych. Terminal przeładunkowy Dachser jest przystosowany do obsługi przesyłek chemicznych, w tym również materiałów niebezpiecznych. W magazynie logistyki kontraktowej o powierzchni 9 000 m kw. jest do dyspozycji 14 800 miejsc paletowych na pięciu poziomach regałów, a w razie potrzeby tę liczbę można zwiększyć o kolejne 2 000. Dwukondygnacyjna część socjalno-biurowa zajmuje blisko 1 100 m kw. z możliwością rozbudowy o dodatkowe piętro. W oddziale pracuje ponad 70 osób.

- Nasi partnerzy biznesowi się rozwijają i zwiększają wolumen przesyłek eksportowych. Udostępniając im najbardziej inteligentne połączenia różnych rozwiązań logistycznych, czujemy się w części współtwórcami ich sukcesu. Jednym z naszych celów strategicznych jest zapewnienie bezpieczeństwa wzrostu biznesu klientów, stąd przepustowość naszego terminala wzrasta niemal trzykrotnie - wyjaśnia Tomasz Szczepura, kierownik sprzedaży European Logistics Dachser Wrocław. - Ponadto mając do dyspozycji większą powierzchnię, na której zastosowano wiele ergonomicznych rozwiązań oraz o wiele większą liczbę bram przeładunkowych, można wykonywać poszczególne czynności znacznie wydajniej i wygodniej. Oznacza to dodatkowo lepszą organizację dostaw przesyłek, a jednocześnie usprawnia pracę kierowców oraz osób zatrudnionych w magazynie, co jest dla nas szczególnie istotne w kontekście zapewnienia najwyższej jakości obsługi.

Oddział Dachsera w Nowej Wsi Wrocławskiej wyposażono w nowoczesne rozwiązania. Na dachu budynku znajdują się panele fotowoltaiczne, zainstalowano na nim również system monitoringu, służący do ciągłej kontroli powierzchni i zapobiegania przeciążeniom. Na terenie obiektu przygotowano stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych oraz wózków widłowych zasilanych akumulatorami litowo-jonowymi.
Dolnośląski oddział Dachser znajduje się w kompleksie logistycznym BIK Park Wrocław I w Nowej Wsi Wrocławskiej na terenie gminy Kąty Wrocławskie. Obiekt mieści się przy autostradzie A4 - 0,5 km od węzła Pietrzykowice oraz 3,5 km od węzła Wrocław Południe, stanowiącego skrzyżowanie z Autostradową Obwodnicą Wrocławia (A8).

Źródło: Dachser

O inwestycjach logistycznych czytaj także:
- W Małaszewiczach prawdopodobnie powstanie japoński największy park logistyczny w Europie
- Amazon otwiera nowoczesne, zrobotyzowane centrum logistyczne w Gliwicach

Ostatnio zmieniany w czwartek, 12 marzec 2020 11:19
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe