Zaloguj się

BlackBuck, największa indyjska firma transportowa, rozpoczęła działalność operacyjną w Europie

BlackBuck, największa indyjska firma transportowa, rozpoczęła działalność operacyjną w Europie Fot. BlackBuck

BlackBuck, największa indyjska firma transportowa, otworzyła biura w Amsterdamie i Warszawie i ogłosiła rozpoczęcie ekspansji w Europie. Platforma transportowa firmy pomoże nadawcom, spedytorom i przewoźnikom bezproblemowo łączyć się ze sobą oraz zapewni przejrzystość i wydajność rozdrobnionej europejskiej branży transportowej. Firma rozpoczęła świadczenie usług z Polski jesienią ubiegłego roku. Do tej pory obsłużyła ponad 550 przewoźników i podpisała umowę z ponad 100 klientami z sektora SME i 100 firmami spedycyjnymi z ponad 10 krajów w całej Europie, w tym z: Polski, Niemiec, Francji, Danii, Szwecji, krajów Beneluksu i Węgier. Firma przeznaczyła 50 mln USD na wsparcie swojego produktu, zespołu i całej działalności.

Zgodnie z raportami branżowymi, europejski rynek transportowy jest wyceniany na 500 miliardów dolarów, jednak jest bardzo rozdrobniony i pilnie potrzebuje innowacji technologicznej i kompleksowej digitalizacji. Platforma transportowa BlackBuck ma ambicję poprawienia sytuacji.

- Koszt dopasowania popytu i podaży w europejskim przemyśle transportowym jest najwyższy na świecie. Wykorzystanie przewoźników i niewłaściwe frachty to te same problemy, które BlackBuck rozwiązał już w przypadku indyjskiej branży transportowej. Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą ofertę technologiczną na europejski rynek transportowy - powiedział CEO i współzałożyciel BlackBuck Rajesh Yabaji.

Założona w 2015 r. w Indiach firma BlackBuck jest pionierem we wprowadzaniu operacji transportowych w tryb online. Jest to obecnie największa platforma transportowa w tym kraju. BlackBuck od samego początku koncentrował się na budowie wydajnej sieci transportowej, która może pomóc w rozwoju indyjskiej gospodarki. W Indiach aplikacja BlackBuck została pobrana przez 2,5 miliona przewoźników i regularnie używana jest przez ponad 400 000 ciężarówek. BlackBuck ma ponad 30 000 klientów, w tym małe i średnie firmy oraz duże korporacje, takie jak: Unilever, Nestle, Mondelez, P&G, Colgate, Samsung, Reckitt Benckiser i Coca-Cola.

- Dzięki dostępności tysięcy ciężarówek BlackBuck był w stanie obsłużyć nas w całych Indiach, zaspokajając nasze wysokie zapotrzebowanie sezonowe znacznie lepiej niż inni przewoźnicy, w konkurencyjnych cenach - powiedział Umesh Madhyan, wiceprezes ds. transformacji łańcucha dostaw, Coca-Cola, Indie.

BlackBuck zebrał dotychczas blisko 230 milionów dolarów kapitału od znanych inwestorów, w tym Accel Partners, Goldman Sachs, IFC Banku Światowego, Sequoia Capital, Tiger Global, Sands Capital, Wellington, Flipkart, Light Street Capital, Apoletto Asia i B Capital.

Źródło: BlackBuck

Czytaj także:
- Zagraniczni inwestorzy wybierają Polskę

Ostatnio zmieniany w piątek, 13 marzec 2020 11:43
Zaloguj się by skomentować