Zaloguj się

Weekendowe dostawy InPost

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Weekendowe dostawy InPost Fot. InPost

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na usługi paczkomatowe® spowodowane pandemią InPost przyspieszył start nowej usługi "Paczka w Weekend". Usługa umożliwia dostawy do Paczkomatów® także w soboty i niedziele - tak jak w każdy inny dzień tygodnia.

Z uwagi na koronawirus, od 12 do 29 marca, klienci, którym zależy na pilnym nadaniu lub dostawie paczki, będą mieli możliwość skorzystania z weekendowej usługi bez żadnych dodatkowych opłat - standardowy koszt usługi to 4,99 zł brutto.

- Planowaliśmy start tej usługi dopiero w długi weekend majowy, jednak ze względu na olbrzymie zapotrzebowanie na usługi paczkomatowe®, które zaobserwowaliśmy w ostatnich dniach, przyspieszamy wprowadzenie dostaw weekendowych od czwartku 12 marca. Ponadto, na czas spodziewanego największego natężenia zachorowań, nadanie przesyłki z odbiorem w weekend będzie zwolnione z dodatkowej opłaty, gdyż zdajemy sobie sprawę, że w okresie faktycznej kwarantanny, w który powoli wchodzimy, usługi logistyczne będą jednym z ważniejszych kanałów zaopatrywania konsumentów w najpotrzebniejsze artykuły. Zachęcamy także e-sprzedawców, aby uruchamiali nadania weekendowe w swoich sklepach, bo właśnie tego oczekują klienci - zwłaszcza w okresie takich zagrożeń, jak obecnie. Już wcześniej kupujący w e-sklepach coraz częściej sygnalizowali nam zapotrzebowanie na wprowadzenie usługi natychmiastowych dostaw - powiedział Wojciech Kądziołka, rzecznik prasowy InPost.

W ramach "Paczki w weekend" przesyłki zostaną dostarczone do klientów w weekend, jeśli nadanie (czyli przekazanie paczki do Paczkomatu® lub POP albo złożenie zlecenia na odbiór przez kuriera), nastąpi w sobotę do godziny 13:00.

Rekomendacje InPost na okres pandemii koronawirusa:

• gdy masz wybór pomiędzy dostawą przez kuriera InPost i do Paczkomatu® InPost - zamawiaj do Paczkomatu®. Ogranicza to kontakt z innymi osobami
• odbierając paczkę z Paczkomatu® InPost, nie dotykaj panelu sterującego - otwórz skrytkę Paczkomatu® zdalnie za pomocą darmowej aplikacji InPost z poziomu smartfona (aplikacja do pobrania w sklepach App Store i Google Play)
• przy dostawach do domu/mieszkania zalecamy kurierom i odbiorcom zachowanie odpowiedniego dystansu i przekazywanie przesyłek w drzwiach lub przed domem, celem minimalizowania czasu bezpośredniego kontaktu
• zgodnie z wytycznymi instytucji sanitarnych zalecamy unikanie bezpośredniego kontaktu w formie witania się przez podanie rąk, przekazywania - w trakcie składania podpisu - komputerów mobilnych, długopisów itp.

Z wewnętrznych badań firmy wynika, że aż 60% respondentów, którzy korzystają z dostawy kurierem, wyraziła chęć skorzystania z opcji dostawy w weekend do Paczkomatu® InPost1.

- Naszą nową usługą obejmujemy wszystkie 6000 maszyn w Polsce, nie tylko te zlokalizowane w największych miastach - dbamy o to, aby każdy nasz klient, niezależnie od tego gdzie mieszka, miał dostęp do wyjątkowej wygody odbioru i nadania paczki w Paczkomacie®. Praca magazynów i sortowni została tak przygotowana, żeby na bieżąco dostarczać paczki na terenie całego kraju - wskazuje Wojciech Kądziołka.

Pilną paczkę można nadać do wskazanego Paczkomatu® bezpośrednio w Paczkomatach®, przez kuriera InPost lub w Punktach Odbioru Paczek, jeśli jest on czynny w sobotę. Każdy e-sklep może zdecydować się na oferowanie usługi swoim klientom - aż 82% ankierowanych przedstawicieli e-commerce wyraziło chęć wprowadzenia opcji dostawy weekendowej do Paczkomatów® w swoich sklepach2.
Usługa "Paczka w Weekend" będzie dostępna dla wszystkich klientów biznesowych i detalicznych. Dla klientów generujących etykiety w Managerze Paczek oraz w ramach API v2 czy ShipiX opcja "Paczka w Weekend" będzie dostępna od czwartku, od godz. 20:00 do soboty, do godz. 13:00. Dla Klientów offline (niegenerujących etykiet w API) - pojawi się dodatkowa kolumna "Paczka w Weekend", w której definiowane będzie czy nadawana paczka ma wykupioną usługę dodatkową.

1 Badanie CAWI "Poznanie opinii osób kupujących przez Internet na temat opcji dostawy produktu do Paczkomatu® InPost w weekend przy złożeniu zamówienia w piątek", wykonane 31.05-3.06.2019, próba N=1001
2 Badanie w formie pop-up na stronie manager.paczkomaty.pl wykonane 3-6.06.2019, próba N=3871

Źródło: InPost

O usługach kurierskich czytaj także:
- Rynek KEP w Polsce
- Nowa strategia Poczty Polskiej

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 16 marzec 2020 12:10
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe