Zaloguj się

DACHSER organizuje most powietrzny pomiędzy USA, Ameryką Łacińską i Frankfurtem do Szanghaju

Fot. Dachser Fot. Dachser

Od 16 marca br. DACHSER Air & Sea Logistics rozszerza plan specjalnych lotów czarterowych, funkcjonujących już od lutego na trasie Frankfurt n. Menem - Szanghaj, aby w ten sposób zagwarantować dostawy z Niemiec do Chin.

Program jest odpowiedzią na sytuację związaną z ograniczeniami w ciągłości dostaw w związku z zagrożeniem koronawirusem. Do końca marca na linii Frankfurt n. Menem - Szanghaj będą kursować rotacyjnie samoloty czarterowe Boeing 747.

- Dzięki wdrożeniu programu lotów czarterowych jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom na kontynencie amerykańskim niezawodną usługę cargo premium - stwierdził Timo Stroh, szef Global Air & Freight.

Jednocześnie DACHSER wydał komunikat o działaniach podjętych w całej międzynarodowej organizacji w celu zapobieżenia rozprzestrzenianiu się koronowirusa COVID-19. Jednym z nich jest ustanowienie centralnego systemu zarządzania zgłaszanymi informacjami. Ponadto globalny operator logistyczny rozszerzył działania w ramach obowiązujących zasad zarządzania higieną w różnych obszarach (personelu, pracy i procesów).

Aktualizacja 26.03.2020
Od 21 marca Dachser USA rozszerzył dotychczasową usługę czarterową o rejsy na nowej trasie - między Chicago a Frankfurtem. Wpływ rozprzestrzeniania się nowego koronawirusa na dostęp do przestrzeni ładunkowej na rynku lotniczych przewozów towarowych nadal jest znaczący. Z uwagi na niestabilność sytuacji planowanie w ramach dostępnej przestrzeni cargo staje się prawdziwym wyzwaniem. Dachser Air & Sea Logistics rozszerzył więc swoją dotychczasową ofertę usług czarterowych między Frankfurtem a Chinami. Firma uruchomiła transport lotniczy pomiędzy Stanami Zjednoczonymi, Ameryką Łacińską i Frankfurtem dla dostaw do Szanghaju w Chinach. DACHSER wyczarterował samoloty Boeing 747 i połączył je z rejsami na trasie Frankfurt - Szanghaj i Szanghaj - Frankfurt. Firma uruchomiła również most powietrzny pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Europą przez lotniczy terminal cargo we Frankfurcie i włączyła trasę Chicago - Frankfurt do swojego programu rejsów czarterowych.

Źródło: Dachser

O koronawirusie czytaj także:
- Pomoc terytorialsów w walce z koronawirusem
- Polska wprowadza ograniczenia przy przekraczaniu granicy - komunikat MSWiA

Ostatnio zmieniany w czwartek, 26 marzec 2020 14:57
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe