Zaloguj się

GEFCO Polska realizuje regularny transport towarów do Maroko

GEFCO Polska realizuje regularny transport towarów do Maroko Fot. GEFCO Polska

GEFCO Polska poszerzyło swoją ofertę o regularne przewozy ładunków częściowych z Polski do Maroko. To jedna z najdłuższych tras drogowych przez Europę, na której GEFCO realizuje przewozy trzy razy w tygodniu. Operator oferuje dodatkowo transport lotniczy dla pilnych zleceń (time-critical).

Maroko jest dla Polski coraz ważniejszym partnerem gospodarczym. Wartość wymiany handlowej przekracza 3 mld PLN, w tym około 1,3 mld PLN stanowi eksport towarów z Polski. Czas tranzytu terminal-terminal między Polską a oddziałem GEFCO w Tangerze wynosi od 4 do 9 dni roboczych. Dostawa towaru do odbiorcy ostatecznego odbywa się po zakończeniu wszystkich procedur celnych, co zajmuje od 1 do 3 dni roboczych w zależności od destynacji. Usługa regularnych przewozów o gwarantowanym czasie dostawy dotyczy ładunków częściowych (LTL/ PTL) od 2 do 8 m ładunkowych (ldm) o wadze od 2 do 14 t. Większe transporty realizowane są przez operatora w ramach indywidualnych dostaw.
Firmy, które zdecydują się na długoterminową współpracę, mogą liczyć na stałą ofertę cenową, co pozwoli uniknąć ryzyka wzrostu kosztów w okresach szczytów transportowych. Obsługa klientów, którzy korzystają z przewozów częściowych sporadycznie, opiera się o dynamiczny kalkulator kosztów. Dzięki temu wycena jest przygotowywana niemal natychmiast po złożeniu zapytania.
GEFCO Polska w ramach regularnych połączeń drobnicowych i częściowych zapewnia możliwość codziennego odbioru ładunków z terenu całego kraju, ich konsolidację do 20 europalet (8 ldm) w dwóch oddziałach GEFCO - w Psarach koło Katowic oraz w Kątach Wrocławskich. Z tego rozwiązania w szczególności korzystają firmy produkcyjne, które na bieżąco wysyłają produkty z zakładu i w ten sposób unikają kosztów, jakie ponosiłyby w przypadku wysyłek pojedynczych palet. Co ważne, klient nie musi posiadać własnych magazynów, ponieważ do czasu załadunku na samochód liniowy towar składowany jest w oddziałach GEFCO Polska.

- Sieć własnych oddziałów GEFCO na terenie Hiszpanii i Maroko oraz współpraca ze stałymi i sprawdzonymi przewoźnikami pozwalają nam oferować usługę wysokiej jakości, która gwarantuje bezpieczeństwo przesyłki. Dzięki wsparciu zespołu GEFCO Special zapewniamy również transport ładunków pilnych, niestandardowych gabarytowo oraz wszelkich innych przesyłek wymagających specjalnego traktowania. Zespół zajmujący się obsługą takich zamówień jest dostępny całą dobę. W pilnych przypadkach transport towarów do Maroko realizujemy również drogą lotniczą - mówi Katarzyna Kochmańska, koordynator obsługi klienta z oddziału GEFCO Polska w Psarach.

Dostawa w trybie przyspieszonym dotyczy zarówno przesyłek znajdujących się w obu centrach konsolidacyjnych, jak również tych, które wyruszyły już w trasę i znajdują się na naczepie samochodu.
Aktualnie wszystkie przewozy na linii Polska-Maroko odbywają się przy użyciu transportu drogowego. Jeżeli zajdzie potrzeba organizacji transportu w trybie pilnym z użyciem samolotu to w tej chwili GEFCO taką usługę zrealizuje. W obecnych warunkach - z powodu pandemii - operator może być zmuszony do rezygnacji z transportu lotniczego.

Źródło: GEFCO Polska

O transporcie drogowym czytaj także:
- Zasady zwolnienia z obowiązku kwarantanny kierowców
- BlackBuck, największa indyjska firma transportowa, rozpoczęła działalność operacyjną w Europie

Ostatnio zmieniany w środa, 18 marzec 2020 10:05
Zaloguj się by skomentować