Zaloguj się

Diametralna zmiana nastrojów w branży e-commerce

Diametralna zmiana nastrojów w branży e-commerce Fot. Pixabay

Niemiecki Federalny Związek E-Commerce i Handlu Wysyłkowego (bevh), w badaniach przeprowadzonych 12 i 13 marca br. wśród członków tej organizacji zrzeszającej najważniejsze podmioty z branży B2B i B2C, zdiagnozował obecną sytuację w branży e-commerce i stojące przed nią wyzwania w kontekście sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

W badaniach, których wyniki bevh opublikował 15 marca br., wzięło udział 135 przedsiębiorstw. Analizy przedstawiają obecne problemy branży, ale również wskazują na konkretne działania zaradcze, które będą mogły złagodzić negatywne konsekwencje, w tym ochronę pracowników zaangażowanych w realizację operacji związanych z logistyką.
Okazuje się, że aż dziewięć na dziesięć ankietowanych przedsiębiorstw (88,3 proc.) oświadczyło, że obecnie bezpośrednio odczuwa skutki sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. Co więcej, aż 50 proc. przedsiębiorstw rozważa możliwość czasowego zamknięcia - przynajmniej niektórych obszarów działalności w ciągu roku. Spadek zamówień już teraz odczuwa niemal 41 proc. badanych, natomiast co drugie przedsiębiorstwo z branży e-commerce spodziewa się zmniejszenia obrotów i spadku wyników z powodu wąskich gardeł w obszarze dostaw.
Jednocześnie przedsiębiorstwa pracują intensywnie nad rozwiązaniami mającymi na celu odizolowanie niektórych działów, aby w ten sposób uniknąć zakłócenia ciągłości realizacji koniecznych działań logistycznych.

Źródło: bevh

O e-commerce czytaj także:
- Czy koronawirus zagrozi handlowi w internecie?
- Media Markt z usługą dostawy tego samego dnia

Ostatnio zmieniany w wtorek, 17 marzec 2020 14:02
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe