Zaloguj się

Puste regały i bezpieczeństwo w magazynie

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

W jaki sposób wykorzystać sytuację, gdy w magazynie jest wiele nieobciążonych regałów? Według Zbyszka Krojenki, eksperta ŁUKASIEWICZ - ILiM, to idealny moment, by zadbać o bezpieczeństwo w magazynie.

Zbyszko Krojenka - główny specjalista ds. certyfikacji w Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytucie Logistyki i Magazynowania w Poznaniu. Jest ekspertem w dziedzinie bezpieczeństwa wyposażenia magazynowego. Od ponad 16 lat realizuje projekty dla poprawy bezpieczeństwa wyposażenia magazynowego zgodnie z wymaganiami technicznymi oraz przepisami obowiązującego prawa.
W jednym z organizowanych przez Instytut webinarów z cyklu "Mistrzowski poziom" ekspert namawia do działań związanych z poprawą bezpieczeństwa w magazynie. Wyjaśnia, czym jest bezpieczeństwo i jego brak. Przypomina o przemijaniu czasu zasady 7R w logistyce i jej ewolucji w kierunku zasady 14R, która zawiera m.in. realizacje wymagań prawnych i administracyjnych. Warto sobie uświadomić, że na straży bezpieczeństwa i higieny pracy stoi Konstytucja RP, a w kodeksie pracy są zapisane obowiązki realizacji zasad BHP zarówno dla pracodawcy, jak i pracownika.

Ponadto w webinarze znajdziemy odpowiedzi na bardzo ważne pytania:
• Jak powinien zachować się pracownik, gdy nastąpi uszkodzenie regału?
• Jakie są sposoby monitorowania takiego zdarzenia?
• Czy magazynier może poruszać się po magazynie w lekkim obuwiu?
• Czy noszenie kasku w magazynie jest obowiązkowe?

Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa to także serwisowanie regałów. O tym, jak prowadzić takie prace serwisowe oraz o tym, że okazanie faktury za takie usługi nie wystarczy, mowa jest w drugiej części nagrania. Oglądając webinar, poznamy również 6 kroków, które trzeba wykonać, aby zadbać o regały w trakcie eksploatacji oraz listę elementów, które musi zawierać dokumentacja przeglądu eksperckiego.

Więcej webinarów z serii "Mistrzowski poziom" na kanale Youtube - logistykatv

O bezpieczeństwie w magazynie czytaj także:
- Zarządzenie bezpieczeństwem i higieną pracy w magazynie - ogólna charakterystyka zakresu wymagań
- Kim jest PRSES, czyli osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo systemów składowania w magazynie

Ostatnio zmieniany w niedziela, 22 marzec 2020 12:29
Zaloguj się by skomentować