Zaloguj się

Logistyka online

  •  oprac. TJ
  • Kategoria: Edukacja
Logistyka online Fot. Pixabay

W okresie, w którym nie mamy dostępu do bezpośrednich kontaktów ze specjalistami lub "tradycyjna" komunikacja jest znacząco utrudniona, kiedy nie mamy możliwości uczestniczenia w wizytach technicznych w firmach - ważna i cenna jest każda inicjatywa i każde alternatywne rozwiązanie, które zachęci nas do interaktywnego udziału w ważnych wydarzeniach i wykorzystania możliwości, jakie stwarzają media elektroniczne. Musimy zdać sobie sprawę z tego, że wiedza specjalistyczna była, jest i musi być dostępna, niezależnie od okoliczności.

Przykładem takich działań jest inicjatywa naszej redakcji retransmisji wydarzeń, które odbyły się w ostatnich tygodniach. Aktualnym przykładem jest bardzo ciekawy wykład p. Zbyszko Krojenki, dotyczący bezpieczeństwa w magazynowaniu, którego zapis audio-wideo jest już dostępny na naszym kanale. Jego treści mogą być cenną wskazówką dla menedżerów, starających zmierzyć się z wyzwaniami, które - być może - jeszcze niedawno wydawały się abstrakcyjne.
Na kanałach YouTube, LinkedIN czy TED znajdziemy wiele webcastów przygotowanych z myślą o specjalistach. Takie rozwiązanie sprawdziło się już podczas targów LogiMAT, kiedy to firmy (m.in. SSI Schäfer czy Dematic) uruchomiły wirtualne stoiska z możliwością prowadzenia konwersacji online z ekspertami obecnymi w swoich biurach. Takie rozwiązanie okazało się jedynym skutecznym narzędziem i wyjątkową - być może niekonwencjonalną, a w obecnej sytuacji chyba najbardziej konwencjonalną formą wirtualnych, ale niezwykle inspirujących spotkań z doświadczonymi menedżerami logistyki, stwarzających możliwość zadawania pytań - po prostu - uczenia się od najlepszych.
Należy oczekiwać, że dla wielu firm z naszej branży (i oczywiście nie tylko naszej) taka forma transferu wiedzy będzie najbardziej skuteczna i adekwatna do sytuacji. W ten sposób doświadczeni menedżerowie-mentorzy będą w stanie ułatwić wszystkim zainteresowanym dostęp do wiedzy praktycznej i wdrażanych koncepcji.
Dlaczego o tym piszemy? Firmy z różnych części świata przygotowują specjalne materiały, przedstawiające m.in. wizualizacje procesów. Coraz więcej firm, mimo trudnej sytuacji, w jakiej się znalazły, od kilku dni podejmuje inicjatywę transmisji na żywo, których celem jest zapoznanie specjalistów (i nie tylko ich) z najnowszymi rozwiązaniami. Redakcja naszego portalu wystąpiła z inicjatywą informowania naszych Czytelników w szerszej niż do tej pory skali o tym, co mówią eksperci z różnych krajów. Wybór materiałów będzie oczywiście subiektywny, ale starannie przygotowany i opatrzony komentarzem. Rekomendowane wydarzenia będą na bieżąco uaktualniane. Chcielibyśmy rekomendować Państwu przegląd webcastów organizowanych przez instytucje badawcze i firmy (wraz z podaniem tematyki i danych dostępowych), które w różnych krajach odbędą się w najbliższym czasie lub które już się odbyły, a zasługują na szczególną uwagę.

Dziś zachęcamy Państwa do obejrzenia transmisji, która odbyła się 12 marca z inicjatywy amerykańskiej organizacji APICS pt. Koronawirus i jego wpływ na zarządzanie łańcuchami dostaw.
Jej zapis jest dostępny pod adresem https://www.apics.org/credentials-education/events/webinars/archive/2020/03/12/default-calendar/the-coronavirus-impact-on-global-supply-chains
Prezenterami byli znani eksperci - Jim Kilpatrick, Global Supply Chain & Network Operations Leader Deloitte Consulting i Gregory L. Schlegel, CPIM założyciel konsorcjum the Supply Chain Risk Management.

Spośród nadchodzących wydarzeń wybraliśmy następujące:
Greg White i Scott Luton, przedstawiciele amerykańskiej firmy doradczej Supply Chain Now, przygotowują specjalną telekonferencję, również poświęconą wpływowi COVID-19 na globalne łańcuchy dostaw. Jej celem jest wymiana doświadczeń i przedstawienie możliwych rozwiązań w obszarze łańcuchów dostaw, jakie światowe przedsiębiorstwa wdrażają w ostatnim czasie w związku z pandemią koronawirusa. Webinar odbędzie się 25 marca. Rejestracja na stronie https://supplychainnowradio.com/stand-up/
Nowe spojrzenie na koronawirusa. Jak przygotować się na nieuniknione zagrożenia to tytuł webinaru przygotowywanego przez ekspertów z firm doradczych riskmethods i Gartner oraz Cranfield School of Management. W agendzie telekonferencji, która odbędzie się 24 marca, znalazły się następujące zagadnienia: Jaki jest obecnie stan gospodarki? Dlaczego widoczność łańcuchów dostaw jest obecnie tak bardzo istotna? W jaki sposób przedsiębiorstwa mogą przygotować się na nadchodzącą przyszłość? Rejestracja na stronie https://www.riskmethods.net/webinars/how-to-prepare-for-inevitable-disruptions/
Z kolei firma Swisslog zapowiada wirtualną prezentację na żywo najnowocześniejszych systemów automatycznych systemów magazynowych AutoStore. Wideokonferencja pt. AutoStore dla przyszłości - 5 typowych błędów i sposoby ich uniknięcia odbędzie się 25 marca o godz. 14. Rejestracja na stronie www.swissloglcom

O możliwościach edukacji logistycznej online czytaj także:
- Puste regały i bezpieczeństwo w magazynie
- e-bit.edu.pl

Ostatnio zmieniany w czwartek, 19 marzec 2020 14:38
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe