Zaloguj się

GLP przejmuje aktywa Goodman w Europie

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
GLP przejmuje aktywa Goodman w Europie Fot. DCT Gdańsk

GLP, wcześniej znane jako Global Logistic Properties, przejmuje grupę Goodman Group w Europie Środkowej i Wschodniej. Oznacza to przejęcie ich zasobów logistycznych i wzmocnienie wpływu GLP na rynku europejskim.

Wartość podpisanej umowy wynosi 1 mld Euro i dotyczy wszystkich aktywów Goodman Group w Europie Środkowej i Wschodniej, czyli 2,4 mln m kw. powierzchni logistycznych. Dzięki tej transakcji GLP zwiększy swój europejski portfel do 5 mln m kw. Zespół Goodman Group z Europy Środkowej i Wschodniej, liczący około 40 osób, dołączy do załogi GLP.
GLP zarządza inwestycjami w dziedzinie: logistyki, nieruchomości, infrastruktury, finansów i pokrewnych technologii. Fundusz z siedzibą w Singapurze działa w: Brazylii, Chinach, Europie, Indiach, Japonii i Stanach Zjednoczonych i zarządza aktywami o wartości 89 mld USD w funduszach nieruchomości i funduszy private equity.
GLP jest już trzecim inwestorem kapitałowym na trójmiejskim rynku. W 2018 r. Mapletree Investment przejęła od Prologis ponad 1,5 mln m kw. powierzchni magazynowej obejmującej także gdański park logistyczny w okolicy portu lotniczego. W 2019 r. singapurski operator terminalowy PSA International został strategicznym udziałowcem w gdańskim terminalu kontenerowym DCT Gdańsk.
Przejęcie GLP skutkuje tym, że również Pomorskie Centrum Logistyczne - gdański park logistyczny na zapleczu DCT Gdańsk - zmienia właściciela. PLC składa się obecnie z 125 000 m kw. powierzchni logistycznej klasy A i 24 500 w fazie rozwoju. Park logistyczny ma osiągnąć 500 000 m kw.
Całkowity stan obiektów logistycznych na Pomorzu przekracza 600 000 m kw. Deweloperzy, jak Panattoni i 7R, pracują nad wieloma nowymi projektami rozmieszczonymi wokół aglomeracji trójmiejskiej, dzięki czemu sektor ten szybko się rozwija.

Źródło: Invest In Pomerania

O inwestycjach logistycznych czytaj także:
- Kuehne + Nagel sprzedaje XPO Logistics część działalności w ramach logistyki kontraktowej
- Dachser inwestuje we Wrocławiu

Ostatnio zmieniany w czwartek, 19 marzec 2020 15:33
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe