Zaloguj się

CLIP Group na 6 miejscu w rankingu "TOP 20" European Freight Villages

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
CLIP Group na 6 miejscu w rankingu "TOP 20" European Freight Villages Fot. CLIP Group

CLIP Group zajął 6 miejsce w prestiżowym rankingu "TOP 20" European Freight Villages organizowanym przez Deutsche GVZ. Oznacza to, że Clip Group został uznany za najlepsze centrum logistyczne w Polsce.

CLIP Group SA to grupa podmiotów prowadząca działalność logistyczną w zakresie magazynowania, transportu i usług towarzyszących.

Główne firmy CLIP Group SA to:
- STS Logistic sp. z o.o. - działająca na rynku transportu nowych samochodów, posiada 350 własnych autotransporterów oraz dysponuje 4 placami składowymi o pojemności 25.000 sztuk magazynowanych aut.
- CLIP Logistyka sp. z o.o. - posiadająca aktualnie 7 magazynów wysokiego składowania oraz hale produkcyjne komponentów do budowy samochodów o łącznej powierzchni około 450.000 m kw. Spółka zajmuje się logistyką kontraktową i wynajmem powierzchni magazynowych, również na zasadach (BTS) oraz zapewnia usługi celne dla firm.
- Centrum Logistyczno-Inwestycyjne Poznań II sp. z o.o. - posiadająca terminal kontenerowy o możliwości składowania 4500 TEU. Firma realizuje usługi bocznicy kolejowej, przeładunek kontenerów oraz naczep intermodalnych, ich przechowywanie oraz transport drogowy (pierwsza i ostatnia mila).
- CLIP Intermodal sp. z o.o. - zajmująca się organizacją transportu intermodalnego dla klientów na zasadzie "door-to-door".  Posiada flotę około 350 wagonów intermodalnych (80’, 90’ i kieszeniowe), które pozwalają na niezależne kreowanie nowych połączeń intermodalnych.

Ranking "TOP 20" European Freight Villages wyłania najlepsze centra logistyczne na terenie Europy. Kryteria oceny obejmują między innymi: położenie, transport i terminal intermodalny, wielkość oraz strukturę usług. Ponadto w analizach uwzględniono nowoczesne zastosowania w dziedzinie technologii bezpieczeństwa, ochrony środowiska oraz digitalizacji procesów.
W poprzednim rankingu z 2015 roku CLIP Group zajął 15 miejsce - jest to zatem skok o 9 miejsc w górę i ogromny sukces dla firmy.

Źródło: CLIP Group

O innych rankingach czytaj także:
- Prologis liderem zrównoważonego rozwoju w rankingu Global 100
- Karolina Tokarz w dziesiątce najbardziej przedsiębiorczych kobiet w Polsce

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 23 marzec 2020 13:44
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe