Zaloguj się

Panattoni stawia BTS w Czeladzi

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

Panattoni, firma działająca na rynku nieruchomości logistycznych w Europie, rozpoczął budowę centrum dystrybucyjnego w Czeladzi dla producenta odzieży i akcesoriów sportowych. Jego powierzchnia ma wynosić ponad 67 000 m kw. Ukończenie pierwszego etapu zaplanowano na pierwszą połowę 2021 roku. Inwestycja ma charakter build-to-suit (BTS).

W ramach tego projektu powstanie budynek magazynowy o łącznej powierzchni 67 009 m kw., z czego 2 177 m kw. zajmie dwukondygnacyjne biuro. W obiekcie będą magazynowane, sortowane i komplementowane produkty zamawianie przez klientów z Polski i Europy.
W nowym obiekcie w Czeladzi znajdzie zatrudnienie kilkaset osób. Na ich potrzeby zaprojektowano około 1 800 m kw. strefy rekreacyjnej, którą zajmą: wielofunkcyjne boisko dostosowane do gry w piłkę nożną, tenisa, siatkówkę i koszykówkę, dwa obszary do gry w minigolfa, stół do gry w ping-ponga oraz strefa grillowa. Przy obiekcie znajdzie się też parking zewnętrzny z pętlą autobusową i przystankiem, co znacznie ułatwi dojazd pracownikom.

- Inwestycja w Czeladzi jest nie tylko przykładem zastosowania rozwiązań, które znacząco wspomagają szybki rozwój e-commerce, ale także tych, które zwiększają komfort pracy zatrudnionych osób. Tym samym zmienia się oblicze obiektów magazynowo-przemysłowych - to już nie typowe hale, ale kompleksy logistyczne z rozbudowaną ofertą udogodnień dla pracowników - powiedział Marek Dobrzycki, Managing Drector, Panattoni.

Centrum dystrybucyjne będzie zlokalizowane w strategicznej wschodniej części Czeladzi, w sąsiedztwie węzła dróg krajowych nr 94 (Wrocław - Kraków) oraz nr 86 (Katowice - Łódź). Do autostrady A4 jest stąd 12 km, a do A1 - 15 km. Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach położony jest w odległości zaledwie 21 km.
Panattoni specjalizuje się w dostarczaniu zaawansowanych obiektów build-to-suit (BTS) dopasowanych do indywidualnych potrzeb najemców, zwłaszcza łączących branżę tekstylną i sportową ze sprzedażą odzieży w internecie. Na 9,6 mln m kw. zrealizowanych do dziś w Europie, blisko 3 mln m kw. powierzchni przypada na projekty dedykowane najemcom, przygotowane ściśle według określonych wytycznych przyszłych użytkowników.

Źródło: Panattoni

O inwestycjach logistycznych czytaj także:
- GLP przejmuje aktywa Goodman w Europie
- Dachser inwestuje we Wrocławiu

Ostatnio zmieniany w czwartek, 26 marzec 2020 15:19
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe